Battlefield 2042 oficjalnie opóźnione - premiera w listopadzie!

Poranne doniesienia mówiły o przesunięciu premiery na 2022 rok, ale tak źle nie będzie. W Battlefield 2042 zagramy w listopadzie.

@ 15.09.2021, 22:51
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Battlefield 2042 oficjalnie opóźnione - premiera w listopadzie!

Firmy Electronic Arts oraz DICE wspólnie poinformowały o opóźnieniu Battlefield 2042. Gra nie zadebiutuje 22 października, jak dotychczas zakładano. Nowy termin to 19 listopada 2021 roku.

Są to więc tylko częściowo niedobre wieści, bowiem jeszcze rano po sieci krążyły plotki, że w nowego Battlefielda zagramy dopiero w 2022 roku! Na szczęście na plotkach się skończyło, a gra notuje "jedynie" miesięczny poślizg.

Jeśli chodzi o wytłumaczenie, to jest ono - jak na dzisiejsze czasy - mocno standardowe. Chodzi oczywiście o kwestie związane z wciąż trwającą globalną pandemią. 

"Tworzenie Battlefielda następnej generacji podczas globalnej pandemii postawiło przed naszymi zespołami nieoczekiwane wyzwania. Biorąc pod uwagę skalę i rozmiar gry, wierzyliśmy, że nasi deweloperzy wrócą do pracy w biurze jeszcze przed premierą. Przedłużające się okoliczności sprawiły jednak, że tak się nie stało, i biorąc pod uwagę ciężką pracę deweloperów z poziomu własnych domów, uznaliśmy, że ważne jest poświęcenie dodatkowego czasu na realizację naszej wizji Battlefield 2042."  - czytamy w komunikacie.

Electronic Arts oczywiście przeprasza za opóźnienie i dziękuje za wyrozumiałość i cierpliwość. Jednocześnie poinformowano, że szczegóły na temat otwartej bety - która miała odbyć się przed premierą - zostaną podane do końca bieżącego miesiąca.

Battlefield 2042 zamierza na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series S|X. Jeśli planujecie grać na komputerach, zerknijcie koniecznie na ujawnione już wymagania sprzętowe gry.


Sprawdź także:
Battlefield 2042

Battlefield 2042

Premiera: 19 listopada 2021
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S

Battlefield 2042 to kolejna odsłona popularnej marki pierwszoosobowych strzelanek, których miejscem akcji są fikcyjne konflikty zbrojne. Tym razem akcja przenosi gracza w...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?