Dying Light 2 Stay Human ma nową datę premiery

Deweloperzy Dying Light 2 Stay Human potrzebują więcej czasu na to, by dopieścić swoje dzieło. Gra jest podobno skończona, ale nadal potrzebuje kilku dodatkowych miesięcy na warsztacie.

@ 14.09.2021, 14:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Dying Light 2 Stay Human ma nową datę premiery

Jeśli liczyliście na to, że pod koniec bieżącego roku będzie wysyp gier AAA i zagracie w coś solidnego, to szanse na to są coraz mniejsze. Regularnie piszemy o tym, że doszło do jakiejś obsuwy, a tym razem nieciekawe wieści dotyczą najnowszej gry Techlandu: Dying Light 2 Stay Human. Na naszej skrzynce prasowej pojawiła się informacja o nowej dacie premiery dzieła Polaków.

Dying Light 2 Stay Human miało pierwotnie zadebiutować 7 grudnia 2021 roku. Z informacji prasowej, którą otrzymaliśmy od Techlandu wynika, że premierę przesunięto na rok przyszły. Nowy termin to 4 lutego 2022 roku - na szczęście niezbyt odległy w stosunku do tegorocznego.

Dlaczego zdecydowano się przesunąć datę premiery Dying Light 2 Stay Human? Jak wyjaśnia szef Techlandu, chodzi o to, by deweloperzy mieli czas na dopieszczenie wszystkiego. Gra jest ukończona i trwają obecnie jej kompleksowe testy, ale wciąż potrzebne są szlify do tego, by osiągnięto satysfakcjonujący poziom jakości. DL2 jest bowiem największym i najbardziej ambitnym dziełem w historii Wrocławiaków.

Jeśli chodzi o założenia Dying Light 2 Stay Human, mamy do czynienia z fabularną grą akcji, stanowiącą kontynuację Dying Light z 2015 roku. Zadaniem gracza jest przemierzanie pełnego zainfekowanych ludzi miasta i walka o przetrwanie. Robimy to wykorzystując rozmaite narzędzia zagłady, a także zaawansowany system poruszania się wykorzystujący parkour. Rozgrywka zmienia się - co ważne - w zależności od tego, czy mamy dzień czy noc.

Dying Light 2 Stay Human zostanie wydane przez Techland w dniu 4 lutego 2022 roku. Będzie ono dostępne na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S. Więcej informacji, jak tylko się pojawią.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   11:57, 15.09.2021
Pewnie nie chcą zaliczyć wtopy jaką był stan Cyberpunka na poprzedniej generacji, który gdyby wyszedł teraz to odbiór gry byłby lepszy. Ja na DL2 jakoś specjalnie nie czekam, więc niech sobie przy nim dalej dłubią.
0 kudosGuilder   @   12:54, 15.09.2021
Cytat: mrPack
Pewnie nie chcą zaliczyć wtopy jaką był stan Cyberpunka na poprzedniej generacji, który gdyby wyszedł teraz to odbiór gry byłby lepszy.
O tym samym pomyślałem, ale pomyślałem też o tym, że podobnie jak Redzi, Techland przesunął premierę względnie nieznacznie. Oby rzeczywiście wyciągnęli wniosek z błędów Cyberpunka i nie skończyło się na takich wielokrotnych żabich skokach z datą premiery.