Moder podłączył do Xboksa Series X zewnętrzny dysk SSD

W efekcie rozszerzył on miejsce platformy o dodatkowy 1 TB i nie wydał pieniędzy na droższe urządzenie posiadające certyfikat Microsoftu.

@ 13.09.2021, 15:07
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox x/s

Moder podłączył do Xboksa Series X zewnętrzny dysk SSD

Poszerzenie przestrzeni dostępnej dla gier na konsolach obecnej generacji jest związane ze sporym wydatkiem. W przypadku PlayStation 5 trzeba kupić dysk SSD NVMe czwartej generacji, a jeśli chodzi o Xboksa Series X konieczny jest zakup specjalnej karty rozszerzeń, opracowanej oczywiście przez Microsoft. Na szczęście gracze są bardzo zaradni, a jeden z nich postanowił zwiększyć miejsce swojej platformy nieco partyzanckim sposobem.

Xbox Series X nie pozwala nam tak po prostu rozszerzyć pamięci dyskowej. Gracze muszą kupić specjalną kartę rozszerzeń opracowaną przy współpracy Microsoftu oraz Seagate. Jeden z moderów zdołał jednak obejść ograniczenia platformy i podłączyć do konsoli zewnętrzny SSD. Za swoisty hak odpowiedzialny jest jeden z autorów chińskiej strony BiliBili.

Moder wykorzystał dysk Seagate SN530 m.2 2230 SSD. Połączył go z konsolą Xbox Series X za sprawą adaptera NVMe. W rezultacie uzyskał dodatkowy 1 TB wolnej przestrzeni dyskowej bez kupowania zalecanego przez giganta z Redmond sprzętu. Co ciekawe, napęd, o którym mowa jest taki sam, jak ten, który obecnie znajdziemy wewnątrz konsoli. Nie wiadomo w tym momencie czy inne SSD także będą działać.

Więcej informacji w temacie, jak tylko się pojawią.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   08:20, 14.09.2021
Wiadomo, że chodzi o pieniądze. Microsoft chce zarabiać dodatkowo na sprzedaży kart rozszerzeń czy akcesoriów sygnowanych logo Xboxa. Nie zdziwię się, jeśli w jakiejś aktualizacji wprowadzą ograniczenia dla takich praktyk.
0 kudosguy_fawkes   @   09:54, 14.09.2021
Wobec ceny całej konsoli oryginalny dysk jest bardzo drogi, ale nie ma się co dziwić, że oferując potężną konsolę w dobrych pieniądzach producent od zawsze będzie chciał zarobić także na akcesoriach. W tej generacji parametry dysków maja szczególne znaczenie, więc byle czego też nie powinno się wkładać - idealna byłaby po prostu możliwość podłączenia jakiegoś z listy kompatybilnych.