Nowe informacje na temat Knights of the Old Republic - Remake

Knights of the Old Republic - Remake będzie na premierę dostępne tylko na jednej konsoli: PlayStation 5. Tytuł powstaje od zera na nowej technologii.

@ 10.09.2021, 10:14
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Nowe informacje na temat Knights of the Old Republic - Remake

Wczorajsza zapowiedź remake'u Star Wars: Knights of the Old Republic była na pewno niemałym zaskoczeniem dla wielu fanów oryginału. Po tym, jak kurz nieco opadł pojawiły się nowe informacje na temat przedsięwzięcia. Szczegółów oczywiście wciąż brakuje, ale każde wieści są w tym momencie na wagę złota. Tym bardziej, że pochodzą one z blogu PlayStation, na którym pojawiły się słowa głównego producenta ze studia Aspyr Media, Ryana Treadwella.

Na początku Treadwell wspomina o tym, że Star Wars: Knights of the Old Republic - Remake dostępne będzie na premierę wyłącznie na konsoli PlayStation 5, a prawdopodobnie także na PC, bo mówimy o ekskluzywności konsolowej. Po jakimś czasie, choć na razie nie wiadomo po jakim, zadebiutuje też na innych konsolach, czyli najpewniej Xboksach Series X|S.

"Tworzymy jedno z najwspanialszych RPG wszechczasów dla nowej generacji, z nową technologią, nowymi funkcjami, nową oprawą wizualną i tak dalej, a jednocześnie zachowujemy opowieść, postaci oraz wszystko to, co pokochaliśmy", napisał Treadwell, a potem wspomniał, że gra "jest budowana od podstaw na najnowszej technologii, aby dorównywać standardom innowacji, jakie znamy z oryginału, przy jednoczesnym zachowaniu wspaniałej opowieści".

Treadwell wspomniał też jak doszło do tego, że Aspyr zajęło się tworzeniem remake'u. Ekipa wiele lat zajmowała się portowaniem różnych gier z serii Star Wars na nowoczesne urządzenia i przyciągnęła do siebie wielu utalentowanych deweloperów. Część z nich to branżowi weterani, specjalizujący się w gatunku RPG, a nawet osoby, które pracowały przy oryginalnym Knights of the Old Republic.

Więcej informacji, jak tylko się pojawią.


Sprawdź także:
Star Wars: Knights of The Old Republic Remake

Star Wars: Knights of The Old Republic Remake

Premiera: 2023
XBOX X/S, PS5, PC

Star Wars: Knights of The Old Republic Remake to przebudowana do fundamentów wersja cRPG-a akcji z 2003 roku. Oryginał został stworzony przez studio BioWare, zaś remake s...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   18:22, 10.09.2021
Nauczony doświadczeniem raczej lepiej poczekać i kupić później nawet jeśli wersja na PC będzie dostępna od razu z Playstation.