People Can Fly twierdzi, że za moment Outriders się zwróci

Outriders, produkcja People Can Fly, za moment się zwróci producentom. Oznacza to, że projekt sprzedał się naprawdę dobrze i nadal wzbudza zainteresowanie graczy.

@ 20.08.2021, 10:18
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

People Can Fly twierdzi, że za moment Outriders się zwróci

Polskie studio People Can Fly potwierdzio, że multiplayerowa strzelanina Outriders nie przyniosła zysków w pierwszym kwartale od premiery, ale nie znaczy to, że nie zwróci się w najbliższym czasie.

Tak wynika z notatki skierowanej do inwestorów z grupy PCF. Czytamy w niej, że studio nie otrzymało jeszcze opłat licencyjnych od wydawcy Square Enix, które, jak stwierdzono, miały zostać opłacone po pokryciu kosztów samej produkcji. Wszelkie wygenerowane tantiemy będą przelane w ciągu 45 dni od końca kwartału następującego po premierze gry, co oznacza, że finalny termin przypada na poniedziałek.

Według People Can Fly nie dokonano takiej płatności. W notatce dla inwestorów czytamy: „Nie mamy żadnych danych dotyczących sprzedaży Outriders – szacujemy je na 2–3 mln sztuk i założyliśmy, że jest to wynik, który zapewniłby rentowność tego projektu w pierwszym kwartale sprzedaży. To prawdopodobnie oznacza, że według Square Enix gra Outriders na ten moment się jeszcze nie zwróciła”.

Wydawało się, że Outriders radzi sobie całkiem nieźle od czasu premiery, zdobywając liczbę graczy przekraczającą 3,5 miliona w pierwszym miesiącu sprzedaży. Wielu z tych graczy zainteresowało się produkcją z tego powodu, że była ona dostępna w momencie premiery w ramach subskrypcji Xbox Game Pass, ale nie wiadomo, w jaki sposób wpłynęło to na opłacalność gry pod względem finansowym.

Outriders jest już dostępne na Xboksie Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 i PC.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?