Zwolnienia w Blizzardzie; z pracą pożegnali się wieloletni współpracownicy

Z Blizzarda zwolnieni zostali ludzie odpowiedzialni za Diablo 4 oraz World of Warcraft. Jako że dochodzenie wciąż trwa, na pewno dowiemy się o kolejnych osobach usuniętych ze swoich stanowisk.

@ 12.08.2021, 10:36
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Zwolnienia w Blizzardzie; z pracą pożegnali się wieloletni współpracownicy

Po ostatnich kontrowersjach związanych z Blizzardem (chodzi o oskarżenia o molestowanie i napastowanie oraz o to, że szefostwo nie robi nic, by walczyć z procederem), w studio zaczynają się czystki. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, pracę straciło kilka kluczowych postaci, w tym dyrektor gry oraz główny projektant Diablo 4, a także projektant World of Warcraft. Odejścia potwierdziło Activision Blizzard w oświadczeniu dla Kotaku.

"Mamy wielu utalentowanych deweloperów i już przydzieliliśmy nowych liderów, gdzie to było konieczne. Jesteśmy przekonani, że nasze możliwości nadal będą wzrastać, a w rezultacie będziemy dostarczać niesamowite doświadczenia naszym graczom i ruszymy do przodu, aby zapewnić pracownikom bezpieczne i kreatywne miejsce dla wszystkich", czytamy w oświadczeniu.

Jeśli chodzi o osoby, które pożegnały się ze swoimi stanowiskami, są to: Luis Barriga, czyli dyrektor gry Diablo 4; Jesse McCree, a zatem główny projektant Diablo 4; oraz Jonathan LeCraft, który pełnił rolę projektanta World of Warcraft. Korporacja nie ujawniła konkretnych powodów zwolnień, ale można spokojnie założyć, że chodzi o napastowanie, tudzież prześladowanie podwładnych.

Warto na koniec wspomnieć, że nieco wcześniej odszedł prezydent Blizzarda, J. Allen Brack, a także szef zarządzania zasobami ludzkimi, Jesse Meschuk. Można spokojnie założyć, że na tym się raczej nie skończy. Szczególnie,  że ze współpracy z Activision Blizzard wycofała się niedawno m.in. Coca Cola.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?