Pamięć SSD w PlayStation 5 niebawem będzie można rozszerzyć

Sony wreszcie przygotowuje się do aktywowania portu M.2 zamontowanego w PlayStation 5. Dzięki temu możliwe będzie dołożenie dodatkowej pamięci do przechowywania gier - i nie tylko.

@ 30.07.2021, 17:20
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Pamięć SSD w PlayStation 5 niebawem będzie można rozszerzyć

Sony wreszcie chyba gotowe jest do tego, aby umożliwić graczom rozszerzanie pamięci dostępnej w konsoli PlayStation 5. Chodzi o to, że we wnętrzu urządzenia dostępne jest gniazdo M.2, do którego da się - teoretycznie - wpiąć nośnik SSD. Do tej pory tylko teoretycznie, albowiem gniazdo nie było wykorzystywane. Za sprawą nadchodzącej aktualizacji oprogramowania PlayStation 5 wreszcie się to zmieni.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Japończycy potwierdzili, że wsparcie dla gniazda rozszerzającego pojemność pamięci SSD zostanie wprowadzone do jednej z kolejnych wersji oprogramowania PlayStation 5. Na razie funkcjonalność będzie działać tylko w oprogramowaniu wersji beta, więc będzie ona ograniczona do wąskiego grona użytkowników. Jak wszystko pójdzie dobrze, trafi następnie do wszystkich konsol.

Niestety nie każde SSD będzie współpracować z PlayStation 5. Przede wszystkim musi to być napęd PCIe Gen4 x4 M.2 NVMe, czyli taki, który jest w stanie sekwencyjnie odczytywać dane z prędkością 5500 MB/s. Dodatkowo rekomendowany jest moduł o szerokości 22 mm, a jedynie długość nie jest zasadniczo ograniczona, bo w gnieździe umieścimy pamięci typu 2230, 2242, 2260, 2280 oraz 22110. Sony podkreśliło również znaczenie chłodzenia - musi być odpowiednio wydajne.

Ze względu na to, że nie wszystkie nośniki będą działać, Sony przygotuje na pewno listę wspieranych urządzeń, a w związku z tym warto się jeszcze wstrzymać z zakupem. Z obecnie dostępnych danych wynika, że WD_BLACK SN850 NVMe będzie działać należycie.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?