Xboksy Series X|S sprzedają się lepiej niż jakakolwiek konsola Xbox dotychczas

Konkretnych liczb nie mamy, ale Satya Nadella, szef Microsoftu, ujawnił, że żaden Xbox nie sprzedawał się tak dobrze, jak dwie nowe platformy obecnej generacji.

@ 28.07.2021, 17:18
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox, xbox 360, xbox one, xbox x/s

Xboksy Series X|S sprzedają się lepiej niż jakakolwiek konsola Xbox dotychczas

Microsoft od kilku dobrych lat nie publikuje żadnych konkretnych liczb, jeśli chodzi o sprzedaż konsol Xbox. Mimo to korporacja bardzo chętnie chwali się osiągnięciami działu odpowiedzialnego za gaming. Tym razem szef korporacji, Satya Nadella, powiedział w trakcie konferencji dla inwestorów, że Xboksy Series X|S sprzedają się lepiej niż jakakolwiek dotychczasowa konsola giganta z Redmond.

Xboksy Series X|S zadebiutowało w listopadzie 2020 roku. Obie już w dniu premiery cieszyły się sporą popularnością, znacznie wyższą od poprzednich trzech Xboksów. Wysoka sprzedaż platformy utrzymuje się podobno do tej pory, a dzięki temu Xboksy Series X|S w ciągu kilku pierwszych miesięcy obecności na rynku zdołały się rozejść w nakładzie wyższym niż Xbox, Xbox 360 oraz Xbox One. 

Jeśli prześledzimy sytuację Xboksa One mniej więcej w takim samym okresie od premiery, okazuje się, że rozszedł się on w nakładzie 5,5 miliona pudełek, co oznacza, że Xboksy Series X|S sprzedały się w liczbie wyższej od tej wspomnianej. Jakiej konkretnie? Tego niestety nie wiemy i nic nie wskazuje na to, abyśmy mieli się nagle dowiedzieć. Microsoft wielokrotnie podkreślał, że nie jest to dla spółki najważniejsze.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?