New World - beta MMORPG-a od Amazonu bije rekordy popularności

Amazon Game Studios mimo wcześniejszych niepowodzeń może niedługo wypuścić na rynek hita - New World, ich kolejne podejście do tematu MMORPG, bije rekordy popularności w trakcie swoich testów beta!

@ 27.07.2021, 09:05
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc

New World - beta MMORPG-a od Amazonu bije rekordy popularności

New World, kolejne podejście firmy Amazon - giganta e-commerce - do zwojowania rynku gier wideo, bije rekordy popularności! Co prawda nie jest to jeszcze pełna wersja gry, ale jej beta. Niemniej liczby robią wrażenie: najwyższą liczb osób, które jednocześnie grały w tego MMORPG-a na Steamie było aż 200 tysięcy!

Choć Amazon ma wielkie plany co do wejścia w branżę skupioną na wirtualnej rozrywce, to na razie firmie Jeffa Bezosa nie szło zbyt dobrze. Z trzech znanych nam projektów tylko jednemu udało się dotrzeć do momentu, w którym grywalna wersja jest dostępna, a ponadto wyznaczono termin wydania pełnej wersji. Pozostałe dwie, czyli The Lord of the Rings Online - MMORPG free to play w znanym uniwersum - i Crucible - również darmowa, ale strzelanka - zostały pogrzebane żywcem.

Z tej zawieruchy uratowało się New World, stanowiące trzecie podejście Amazon Game Studios do tematu produkcji wieloosobowych. Typowe MMORPG fantasy 20 lipca wystartowało z zamkniętymi beta-testami dostępnymi dla garstki wybranych spośród chętnych zgłoszonych poprzez formularz rejestracyjny oraz osób z zamówieniem przedpremierowym. I okazuje się, że może wyjść z tego niemały hit! New World, za statystykami zebranymi przez portal SteamDB, regularnie dobija do liczby 150 tysięcy jednocześnie grających, a w najwyższym punkcie gra miała ich aż ponad 200 tysięcy!

New World zadebiutować ma 31 sierpnia wyłącznie na komputerach osobistych.


Sprawdź także:
New World

New World

Premiera: 28 września 2021
PC

New World to produkcja reprezentująca gatunek MMORPG od Amazon Game Studios - wewnętrznego oddziału światowego giganta e-commerce.Fabuła New World pozwala przenieść się g...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosbalic87   @   09:54, 27.07.2021
Ogladalem gameplay z tej gry i jakos kompletnie nic mnie w niej nie urzeklo wiec kompletnie nie mam pojecia co moze do niej tak przyciagac opisywane rzesze graczy ... ?
0 kudoslogan23   @   10:20, 27.07.2021
Pali karty jak dobry piec hutniczy. Może to graczy ciekawi. Czy moja karta też stanie w płomieniach. Rozbawiony