Twórca oryginalnego Dead Space nie może się doczekać premiery remaku

Jedna z osób odpowiedzialnych za sukces pierwszego Dead Space z niecierpliwością i ekscytacją wyczekuje na debiut remaku. Co ciekawe, sama przygotowuje horror inspirowany przygodami Isaaca Clarke'a.

@ 24.07.2021, 11:16
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Twórca oryginalnego Dead Space nie może się doczekać premiery remaku

Oryginalne Dead Space opracowane zostało przez studio Visceral Games, a jednym z jego twórców był Glen Schofield. Jak się okazuje, Schofield zamierza bacznie śledzić wszelkie doniesienia na temat remaku, o którym pisaliśmy wczoraj. Mężczyzna nie może się doczekać tego, co wypracuje obecnie zajmujące się grą studio EA Motive.

Schofield napisał na Twitterze krótką notkę, w której czytamy, że "reżyseria oryginalnego Dead Space była jednym z najważniejszych wydarzeń w jego karierze". Potem deweloper dodał, że nie może się doczekać tego, "by ujrzeć efekty pracy ekipy z Motive". Co ciekawe, Motive dość szybko zareagowało, podkreślając, że Schofield wyznaczył im drogę i przygotował fundamenty.

Warto w tym momencie podkreślić, że Schofield nie odszedł na emeryturę. Pracuje on w studiu Striking Distance, w którym przygotowuje całkiem nowy survival horror, mocno nawiązujący do Dead Space. Gra zatytułowana The Callisto Protocol zapowiada się naprawdę nieźle, o czym możecie się przekonać w naszej encyklopedii.

Nowe Dead Space oraz The Callisto Protocol powstają obecnie z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X|S i PlayStation 5. Pierwszy z wymienionych projektów nie ma jeszcze daty premiery, a w drugi powinniśmy być w stanie zagrać w 2022 roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?