Chernobylite zadebiutuje na konsolach 7 września

Firma All! in Games, wydawca Chernobylite, oraz studio The Farm 51 ogłosiły termin wydania gry na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Dzieło zadebiutuje lekko ponad miesiąc względem wydania PC-towego (28 lipca) - 7 września. Tytuł będzie oczywiście dostępny również na Xbox Series X|S i PS5 dzięki wstecznej kompatybilności.

@ 23.07.2021, 08:22
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
ps4, xbox one

Chernobylite zadebiutuje na konsolach 7 września

Tuż przed wyjściem Chernobylite z programu Steam Early Access, czyli de facto premierą pełnej wersji, poznaliśmy datę wydania gry gliwickiego The Farm 51 również na konsolach. Tytuł trafi na Xboksa One i PlayStation 4 dokładnie 7 września tego roku i w Stanach Zjednoczonych będzie dostępny w wydaniu fizycznym.

Chernobylite to najnowszy projekt The Farm 51, deweloperów znanych m.in. z World War 3 - FPS-a inspirowanego Battlefieldem 3 - czy z równie efektownego shootera Get Even. Tym razem polscy producenci atakują nieco inną niszę, ponieważ produkcja, która już 7 września wyjdzie na konsolach, co prawda na strzelankowych podwalinach osadzona, będzie posiadała charakterystyczne elementy związane z RPG-ami czy survivalami.

Ogłoszeniu terminu wydania dzieła na Xboksie One i PS4 towarzyszył nowy zwiastun - niedawno publikowaliśmy zaś informację o innym materiale skupiającym się na fabule gry. Chernobylite będzie oczywiście dostępne także dla posiadaczy sprzętów najnowszej generacji - Xbox Series X|S i PlayStation 5. Wszystko dzięki wstecznej kompatybilności.


Sprawdź także:
Chernobylite

Chernobylite

Premiera: 28 lipca 2021
PC, PS4, XBOX ONE

Chernobylite to nowe dzieło od polskiego studia The Farm 51, autorów m.in. FPS-a Get Even. Deweloperzy ponownie uderzają z fotorealistyczną oprawą wizualną uzyskiwaną dzi...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   11:05, 23.07.2021
A co z wersjami nextgenowymi ?
1 kudosMaterdea   @   11:27, 23.07.2021
Deweloperzy nie zapowiadali do tej pory, że planują robić wersje przeznaczone na nowe konsole. Chyba, że gdzieś mi ta informacja umknęła, ale nie wydaje mi się.
0 kudosbalic87   @   11:50, 24.07.2021
Cytat: Materdea
Deweloperzy nie zapowiadali do tej pory, że planują robić wersje przeznaczone na nowe konsole. Chyba, że gdzieś mi ta informacja umknęła, ale nie wydaje mi się.
Bylaby wielka szkoda z racji tego ze klimat i oprawa graficzna tytulu prezentuja sie naprawde niesamowicie i to chyba w sumie najistotniejszy element tej produkcji patrzac na nia przez pryzmat niskiego budzetu a co za tym idzie slabo rozwinietych pozostalych galezi (w tym drewnianych animacji i koslawej mechaniki) ... wiec wydaje mi sie ze wsteczna kompatybilnosc raczej slabo do siebie przekonuje (rowniez ze wzgledu na naprawde wysokie wymagania tytulu co najpewniej przelozy sie na bardzo niska jakosc wizualna wersji pastgenowych) !!