Skull & Bones po latach problematycznego dewelopingu wchodzi w fazę alfa

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Ubisoft Singapore powoli zmierza do premiery ze swoim Skull & Bones. Na razie nie wiemy niestety kiedy zaplanowano termin wydania projektu.

@ 22.07.2021, 20:18
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Skull & Bones po latach problematycznego dewelopingu wchodzi w fazę alfa

Skull & Bones to całkiem ciekawie zapowiadająca się gra, w której prowadzimy batalie morskie. Tytuł inspirowany Assassin's Creed IV: Black Flag został pierwotnie zapowiedziany w trakcie E3 2017, ale prace nad nim trwają mniej więcej od 2013 roku. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, wkroczył on w fazę alfa, co oznacza, że jest w pełni grywalny i działają wszystkie najważniejsze mechanizmy rozgrywki.

Nowe informacje na temat Skull & Bones docierają do nas za sprawą redakcji portalu Kotaku, która rozmawiała niedawno z kilkoma deweloperami. To właśnie oni potwierdzili, że Skull & Bones jest w fazie alfa, a przy okazji zdradzili co nieco na temat tego dlaczego przedsięwzięcie powstaje tak długo. Okazuje się, że wiele czynników miało na to wpływ, a jednym są kiepskie warunki panujące w studiu Ubisoft Singapore.

Na wspomniane kiepskie warunki skarżyło się wielu deweloperów. Opowiadali oni o złym zarządzaniu, ciągle zmieniającej się wizji, braku jasno określonego planu działania itd. Z artykułu opublikowanego przez Kotaku wynika, że Skull & Bones przez długi czas nie miało nawet głównych założeń, a przez to gra zdołała znacznie przekroczyć swój pierwotny budżet, wynoszący około 120 milionów dolarów. Aby dokończyć prace zaangażowano twórców z innych oddziałów Ubisoftu.

"Nikt nie chce się przyznać do tego, że dał ciała", powiedział jeden z deweloperów. "To zbyt duża porażka, jak banki w Sanach Zjednoczonych".

Mimo to Ubisoft nie zamierza odpuścić rozwijania Skull & Bones, co oznacza, że projekt ma szansę zadebiutować. Na razie nie wiemy kiedy to nastąpi, ale jak tylko sytuacja się zmieni, nie omieszkamy Was o tym powiadomić.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosMgła   @   22:01, 23.07.2021
Pracownicy Ubisoft Singapore dostarczający Skull & Bones:

Obrazek