Konami rezygnuje z Pro Evolution Soccer, zapowiada darmowe eFootball

Konami postanowiło zmienić sposób, w jaki rozwijać będzie swoją wirtualną kopankę. Zamiast w PES grać będziemy w eFootball, a grę pobierzemy całkowicie za darmo. Więcej szczegółów będziemy mieć dla Was w sierpniu.

@ 21.07.2021, 11:14
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Konami rezygnuje z Pro Evolution Soccer, zapowiada darmowe eFootball

Dość zaskakujące informacje docierają do nas od firmy Konami. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, postanowiła ona całkowicie zrezygnować z marki Pro Evolution Soccers, a zamiast tego zająć się rozwojem i promowaniem eFootball - nowej wirtualnej kopanki free-to-play, która całkowicie zastąpi dotychczasowy cykl. eFootball dostępne będzie na komputerach osobistych, konsolach oraz urządzeniach mobilnych.

Jak wspomniałem eFootball, będzie grą free-to-play, a konkretnie "całkiem nową platformą do symulowania piłki nożnej", jak czytamy w oficjalnej zapowiedzi. Produkcja opracowywana jest na silniku graficznym Unreal Engine, a jej premiera powinna mieć miejsce tegorocznej jesieni. Grać będziemy wówczas na PC (Steam), PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S - ze wsparciem dla rozgrywek cross-generation oraz cross-platform. Nieco później zagramy też na sprzęcie działającym pod kontrolą systemów Android oraz iOS.

Na premierę możliwe będą lokalne rozgrywki z wykorzystaniem takich klubów, jak FC Barcelona, Juventus, FC Bayern, Manchester United i wielu innych. Pakiet startowy pobierzemy całkowicie za darmo, a następnie będziemy w stanie zaciągnąć różne dodatki i rozszerzenia, choć na razie Konami nie ujawniło bardziej szczegółowego planu. Więcej w tym temacie mamy otrzymać w kolejnych tygodniach, a konkretniej pod koniec sierpnia.

Co ciekawe, Konami na potrzeby eFootball opracowało technologię zwaną Motion Matching, przypominającą HyperMotion przygotowane na potrzeby next-genowej wersji FIFA 22. Chodzi o to, że algorytmy sztucznej inteligencji przygotowane przez inżynierów firmy analizują ruchy piłkarzy, a następnie generują w ten sposób różne animacje. Dzięki temu każdy kopacz zachowuje się i wygląda inaczej - unikatowo.

Więcej, jak wspomniałem, w sierpniu. Będziemy Was oczywiście na bieżąco informować o rozwoju sytuacji.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?