PlayStation Portable 5G, czyli jak mógłby wyglądać kolejny handheld Sony

Sony chwilowo wycofało się z rynku handheldów, ale fani i branża wcale o nich nie zapomnieli.

@ 19.07.2021, 18:25
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
psp, psv, ps5

PlayStation Portable 5G, czyli jak mógłby wyglądać kolejny handheld Sony

Sony najwyraźniej skończyło z rynkiem urządzeń przenośnych - przynajmniej póki co. Chociaż nie ma wątpliwości, że Nintendo odniosło ogromny sukces dzięki hybrydowemu sprzętowi Nintendo Switch, poprzednia przenośna konsola PlayStation nie zdołała uchwycić wyobraźni graczy – mimo że PS Vita jest obecnie uważana za kultowy klasyk.

Ale wciąż jest zapotrzebowanie ze strony fanów PlayStation na urządzenie przenośne, a ta koncepcja z pewnością wygląda obiecująco. Projekt stworzony przez Technizo Concept zawiera 6,2-calowy wyświetlacz 1440p i tylną kamerę z trzema obiektywami. Film pokazuje God of War 2 jako przykładową grę, można już w nią grać na PS Vita, na nowej konsoli całość prezentuje poziom znany z PlayStation 4.

Projekt pojawia się w interesującym czasie dla handheldów, kiedy Nintendo ogłosiło niedawno Switch OLED, który wykorzystuje tę samą technologię ekranową, co dziesięcioletnie PS Vita firmy Sony. Tymczasem, jak już wcześniej wspominaliśmy, Valve ujawniło Steam Deck, czyli przenośny komputer o zaskakującej wydajności.

Czy nadal istnieje rynek na PSP nowej generacji, czy też czasy się zmieniły i Sony powinno skupić się na konsoli PlayStation 5? Poniższy film naprawdę łechcze wyobraźnię.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosdabi132   @   10:36, 20.07.2021
Ja bym chętnie zobaczył kolejną przenośną konsolkę od Sony. PlayStation Portale to świetna maszynka, na której wyszło masę dobrych gier. PS Vita, również nie jest złym handheldem. Problem z nią jest tylko taki, że nie ma za bardzo biblioteki gier na nią. Mam obie konsole i każda ma coś w sobie.