Battlefield 2042 zaoferuje cross-play oraz cross-progression

DICE przygotowuje się do wielkiej premiery Battlefield 2042 i zapowiada, że najnowsze dzieło studia będzie wspierało funkcję crossplay.

@ 14.07.2021, 20:49
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Battlefield 2042 zaoferuje cross-play oraz cross-progression

W najnowszym zestawieniu Battlefield Briefing, odpowiadającym na najczęstsze pytania graczy, studio DICE potwierdziło, że zajmuje się obecnie opcjami cross-play oraz cross-progression dla Battlefield 2042. Pierwsza z nich pozwoli graczom na zabawę pomiędzy platformami, a druga na przenoszenie zapisów.

"Jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczy gry międzyplatformowej. Możemy potwierdzić, że jest to funkcja, którą zamierzamy zbudować i przetestować w Battlefield 2042. Aby to uwzględnić, podjęliśmy decyzję o przesunięciu testów na później, dzięki czemu będziemy mieli okazję przetestować rozgrywkę międzyplatformową".

EA DICE zapewnia, że posiadacze Xbox Series X|S, PlayStation 5 i PC będą mogli przetestować grę razem. Oprócz cross-play w Battlefield 2042, Electronic Arts chce, aby pojawił się cross-progress i cross-commerce, co oznacza, że postępy i wszelkie elementy kosmetyczne zakupione dla żołnierza w trybie wieloosobowym będą mogły podążać za graczem bez względu na to, na czym będzie aktualnie grał.

Kilka innych ujawnionych opcji obejmuje sposób, w jaki żołnierze będą mogli być wykorzystywani w trybie wieloosobowym do wypełniania serwerów, jak wcześniej ujawniono, ale także do gry w trybie współpracy ze znajomymi lub grania solo przeciwko drużynie SI. Ostatnia opcja jest ciekawa, bo gra nie będzie zawierać opcji offline, ciągle będziemy musieli być połączeni z Internetem.

Battlefield 2042 został oficjalnie zaprezentowany w zeszłym miesiącu, a większej ilości informacji możemy spodziewać się podczas wydarzenia EA Play Live, które zaplanowano na przyszły tydzień. Gra zostanie wydana na Xboksach Series X|S, Xboksie One, PlayStation 5, PlayStation 4 i PC w dniu 22 października.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?