Lost Judgment może być ostatnią odsłoną cyklu, a winny jest Internet

Wydawca i deweloper gry Lost Judgment nie mogą dojść do porozumienia z agencją, która obsługuje aktora wcielającego się w postać głównego bohatera.

@ 13.07.2021, 10:43
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Lost Judgment może być ostatnią odsłoną cyklu, a winny jest Internet

Lost Judgment nie trafiło jeszcze do sklepów, ale już krążą dookoła niego dość spore kontrowersje. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Lost Judgment może być ostatnią odsłoną cyklu, mimo że mamy dopiero do czynienia z "dwójką". Deweloperzy ze studia Ryu Ga Gotoku i wydawca, SEGA, nie mogą podobno dojść do porozumienia z agencją, która ma pod swoimi skrzydłami aktora wcielającego się w rolę głównego bohatera cyklu.

Japoński portal Nikkan Taishu donosi, na podstawie jakiś wewnętrznych informacji, że SEGA oraz Johnny and Associates nie mogą się porozumieć, jeśli chodzi o aktora Takuya Kimura. Wciela się on w postać Takayuki Yagami, czyli głównego bohatera Lost Judgment i prawdopodobnie w kolejnych grach, jeśli powstaną, go nie ujrzymy. Co ciekawe, sprzeczka dotyczy między innymi tego, na jakich platformach ma pojawić się gra.

SEGA chce, aby Lost Judgment dostępne było nie tylko na konsolach, ale również na komputerach osobistych. Agencja uważa natomiast, że komputery nie są sprzętem gamingowym, a przez to Lost Judgment na nich nie powinno być dostępne. Johnny and Associates widzi też spory problem w tym, że blaszaki są podłączone do Internetu, co najpewniej oznacza, iż w ich opinii konsole takiego połączenia nie mają. Żeby było absurdalnie, Lost Judgment będzie też na Stadia, które przecież jest  usługą w 100% opartą na sieci.

Premiera Lost Judgment zaplanowana została na 24 września. Grać będziemy wówczas na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S.


Sprawdź także:
Lost Judgment

Lost Judgment

Premiera: 24 września 2021
PS5, PS4, XBOX ONE, XBOX X/S

Lost Judgment to gra akcji, będąca spin-offem serii Yakuza. Mamy tu też do czynienia z drugą odsłoną cyklu, albowiem pierwsza, zatytułowana Judgment, zadebiutowała w 2019...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   12:51, 13.07.2021
What? Zdziwiony Ja od dawna wiedziałem, że Japończycy są specyficzni i dziwni, ale to jest jakiś nowy poziom abstrakcji Konsternacja Skoro Sega chce wydać grę na różnych platformach to chyba oznacza większą sprzedaż. Pewnie jak zwykle chodzi o pieniądze Poirytowany Poza tym jakaś klątwa chyba ciąży na Judgment. W przypadku pierwszej odsłony gra została w Japonii na pewien czas wycofana ze sprzedaży z powodu tego, że jeden z aktorów użyczających głosu oraz wizerunku został oskarżony o zażywanie kokainy. Trzeba było zastąpić go inną osobą.
0 kudosMgła   @   13:44, 13.07.2021
Mam nadzieję, że nie będzie ostatnią. Y:LAD mi się nie spodobała, więc liczyłem, że Judgment zapełni tę lukę. Pewnie i tak będą chcieli wydawać też i gry ze starym systemem walki, więc nawet jeśli nie Judgment to może powstanie jakaś inna seria.
0 kudosmrPack   @   18:12, 13.07.2021
Cytat: Mgła
Mam nadzieję, że nie będzie ostatnią. Y:LAD mi się nie spodobała, więc liczyłem, że Judgment zapełni tę lukę. Pewnie i tak będą chcieli wydawać też i gry ze starym systemem walki, więc nawet jeśli nie Judgment to może powstanie jakaś inna seria.
System walki z poprzednich części Yakuzy uwielbiałem i pomimo zmiany w najnowszej wiedziałem, że będzie można liczyć jeszcze na Judgment. Może jakoś się mimo wszystko dogadają. Jeśli nie to stworzenie nowej serii nie brzmi źle, bo nie ma to jak poobijać gęby paru oprychom w Kamurocho Puszcza oko
0 kudosluki505   @   19:47, 13.07.2021
Cytat:
Johnny and Associates widzi też spory problem w tym, że blaszaki są podłączone do Internetu, co najpewniej oznacza, iż w ich opinii konsole takiego połączenia nie mają

No tak bo konsole dostępu do neta nie mają... A patche to ku...a wróżka konsoluszka przynosi.

Cytat:
Agencja uważa natomiast, że komputery nie są sprzętem gamingowym

Drugi absurd... Dziesiątki tysięcy gier wychodziły i wychodzą na komputery a ci wyskakują że to nie platforma gamingowa, ciekawe w takim razie dlaczego to na PC a nie KONSOLACH odbywają się największe imprezy e-sportowe z największymi pieniężnymi nagrodami. Ręce opadają normalnie...

Zaczyna żałować że przesiadłem się na gaming konsolowy... Mogłem pozostać PCMR forever szczególnie że sprzęt który mam jest topowy. Jak Yakuza mi się podoba. Do Judgment niech zatrudnią innego aktora i tyle jak się nie podoba jakiemuś garniturowcowi.
0 kudoskrzywy_banen   @   18:03, 14.07.2021
Tu pewnie chodzi o to że na pc są mody, ktoś może wyciągnąć z gry model postaci i np. zrobić z jej udziałem film porno. Cóż, imo to jest głupi powód i ta cała agencja przesadza, i to mocno, zdaje się że nawet na materiałach promocyjnych z pierwszej gry, wizerunek aktora jest zastąpiony szarą sylwetką. Ostatecznie, jeśli nadal będą mieli takie problemy z tą agencją, to niech zmienią aktora. Nie byłby to pierwszy raz w historii tego studia.
Dodaj Odpowiedź