Dead Space od EA Motive ma być remakiem pierwszej części - plotki

Jeff Grubb kontynuuje przekazywanie informacji na temat powrotu tajemniczej marki od Electronic Arts na tegorocznym wydarzeniu EA Play. Już raczej nie ma wątpliwości, że będzie to Dead Space - jednak nie w formie kontynuacji przygód Isaaca Clarke'a, a jako remake oryginału z 2009 roku. Stoi za nim EA Motive - autorzy m.in. Star Wars: Squadrons z zeszłego roku.

@ 02.07.2021, 08:35
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Dead Space od EA Motive ma być remakiem pierwszej części - plotki

Coraz goręcej robi się wokół zapowiedzianego na koniec lipca EA Play i mającego tam zadebiutować powrotu tajemniczej marki od Electronic Arts. Kolejne plotki oraz poszlaki sugerują, że w istocie będzie to Dead Space, ale nie pod płaszczykiem totalnego rebootu marki lub kontynuacji nieodżałowanego Dead Space 3 - tylko jako remake "jedynki" w stylu Resident Evil.

Pod koniec maja tego roku EA Motive, studio odpowiedzialne m.in. za wydane w zeszłym roku Star Wars: Squadrons, miało pracować nad przywróceniem do życia serii Mirror's Edge. Te spekulacje jednak ucięto dość szybko, z uwagi na to, że m.in. redakcja serwisu Gematsu czy Jeff Grubb z VentureBeat dumnie ogłosili, że EA Motive w istocie, przywraca starą markę od EA, ale są to przygody Fiath, a Isaaca Clarke'a - bohatera trylogii Dead Space.

Dzisiaj sprawa wydaje się być już przesądzona, choć nadal nie mamy nic oficjalnego. Wrzawę w sieci kilka dni temu podgrzał oficjalny kanał YouTube przygodowej gry akcji z klimatach horroru, na którym zmieniono zdjęcie profilowe - jeszcze do czerwca prezentowało logo trzeciej części cyklu (z 2013 roku). Teraz ten sam Jeff Grubb opublikował artykuł, w którym stawia sprawę dość jasno - jego źródła potwierdził, że Dead Space pojawi się na EA Play 2021 i to w formie remake'u pierwowzoru z 2009 roku!

Deweloperzy mają ponoć iść trasą wyznaczoną przez Capcom przy okazji odświeżenia dwóch części cyklu Resident Evil: gra będzie w nowoczesnej oprawie wizualnej, z oryginalnym konceptem i duchem, za to zaktualizowana o kilka mechanik, które dodano dopiero np. w "dwójce" lub "trójce" (oby tylko nie chodziło o kooperację - dop. Mat).


Sprawdź także:
Dead Space

Dead Space

Premiera: 24 października 2008
PS3, XBOX 360, PC, MOB

Dead Space to produkt korporacji Electronic Arts, która tym razem zajęła się gatunkiem survival horrorów - tutaj liczy się tylko przeżycie, a cel ten owocuje stawaniem w ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   12:11, 02.07.2021
Skoro EA Motive ma doświadczenie ze Star Warsami to nie ciekawszy i zasadniejszy byłby remake np .KotOR -ów niż gry która prezentuje się jeszcze zupełnie dobrze.
1 kudospetrucci109   @   14:02, 02.07.2021
Eee tam remake... To czekam na Callisto Protocol.
1 kudosMgła   @   15:12, 02.07.2021
Cenzura remaki. Chcę nowych historii, nie ładnie odgrzanych kotletów, które już widziałem i skonsumowałem.
0 kudosluki505   @   19:03, 02.07.2021
Cytat: Mgła
Cenzura remaki. Chcę nowych historii, nie ładnie odgrzanych kotletów, które już widziałem i skonsumowałem.

Mam wrażenie że ludziom w branży pokończyły się pomysły (a mawiają że ludzka wyobraźnia nie ma granic) i odgrzewają to na czym najlepiej się hajs kręciło. Dlatego wolę grać w gry mniejszych developerów plus JRPG'i Uśmiech .
3 kudosBarbarella.   @   09:19, 03.07.2021
Ech , żeby można było zrobić remake samej siebie . Nie musiałabym tyle kasy na kosmetyki wydawać. Szczęśliwy
Dodaj Odpowiedź