Zobaczcie efektownie wyglądającą kartę Inno3D GeForce RTX 3080 Ti Frostbite

Układ, jak na flagowca przystało, nie tylko cieszy oczy, ale przede wszystkim zapewnia najwyższe osiągi oraz wydajność. Karta powinna pojawiać się w ofertach sklepów.

@ 23.06.2021, 16:45
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, sprzęt

Zobaczcie efektownie wyglądającą kartę Inno3D GeForce RTX 3080 Ti Frostbite

Firma Inno3D przygotowała unikatową wersję karty graficznej RTX 3080 Ti. Wydanie nazwane Frostbite przeznaczone jest dla osób, które cenią sobie nie tylko niesamowitą wydajność, ale również wyjątkowy wygląd. Topowe GPU wyposażone zostało bowiem w chłodzenie wodne oraz w pełni programowane podświetlenie. Jest chłodniejsze, cichsze i efektowniejsze od referenta.

Inno3D GeForce RTX 3080 Ti Frostbite to karta wyposażona w układ Ampere GA102, który dysponuje aż 10240 rdzeniami CUDA. Układ graficzny wykorzystuje do przetwarzania danych aż 12 GB pamięci VRAM GDDR6X na szynie 384-bitowej. Fabrycznie podkręcony chip osiąga w trybie Boost nawet 1710 MHz, zachowując jednocześnie bardzo niską temperaturę działania.  GPU - według producenta - nie przekracza temperatury 62 stopni Celsjusza.

 Jeśli chodzi o wymiary, Inno3D GeForce RTX 3080 Ti Frostbite to 226 mm długości oraz dość spora szerokość. Karta zajmuje bowiem dwa sloty. Jest zatem dość kompaktowa, a jednocześnie zapewnia najlepsze osiągi. Stało się to możliwe oczywiście dzięki chłodzeniu Frostbite. Blok wodny wykonano z czystej, niklowanej miedzi, dzięki czemu jest on cieńszy i ma zaledwie 5,5 mm grubości. Zamontowane na nim podświetlenie RGB LED to pełnia wizualnych doznań.

Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3080 Ti Frostbite wymaga dodatkowego zasilania. Potrzebne są dwie 8-pinowe wtyczki PCI-Express i zasilacz o mocy minimum 750 W. Powoli powinna się ona pojawiać w ofertach sklepów, choć oczywiście nie nastawiajcie się na jakąś niesamowitą dostępność. Nadal jest bowiem kryzys na rynku układów scalonych i wciąż występują problemy z kopaczami kryptowalut.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?