Szef Blue Box Game Studios nagrał filmik, by udowodnić, że nie jest Hideo Kojimą

The Blue Box Conspiracy, czyli nazwa wątku na Reddicie skupiająca fanów teorii, że Blue Box Game Studios to Kojima Productions, a Abandoned to nowy Silnet Hill, zatacza coraz większe kręgi. Hasan Kahraman, główny producent horroru i szef studia, nagrał nawet filmik, w którym udowadnia, że nie jest Hideo Kojimą, za którego biorą go niektórzy gracze.

@ 22.06.2021, 14:41
ps5

Szef Blue Box Game Studios nagrał filmik, by udowodnić, że nie jest Hideo Kojimą

Internet zwariował w sprawie tajemniczego studia Blue Box i ich ogłoszonego jakiś czas temu horroru Abandoned. Krótko mówiąc: fani dopatrują się tu teorii spiskowej, w której deweloperzy są podstawieni przez Hideo Kojimę, a wszystko to intryga mająca na końcu ujawnić, że mistyfikacja przykrywała informację o produkcji nowego Silent Hilla przez Japońskiego projektanta. Doszło do tego, że szef Blue Box nagrał krótki filmik, w którym pokazał, że nie jest alter-ego Kojimy.

Blue Box Game Studios w ten piątek, 25 czerwca, ma zaprezentować pierwszy gameplay z ogłoszonego na początku kwietnia Abandoned. Tytuł pojawić się ma ekskluzywnie na PlayStation 5. Na początku gra nie zwróciła szczególnej uwagi, lecz z po jakimś czasie zaczęły pojawiać się teorie mówiące o tym, że szef studia Hasan Kahraman jest pseuodonimem Hideo Kojimy, zaś samo Blue Box to Kojima Productions - a Abandoned to nowy Silent Hill.

Internet napędzał kolejne plotki związane z tym horrorem - powstał specjalny wątek na forum Reddit o nazwie The Blue Box Conspiracy. Finalnie doszło do tego, że sam Hasan wrzucił na Twitterowe konto studia krótkie wideo, w którym występuje, by przeciąć plotki i domysły. Oprócz tego niedawno ukazał się wywiad z Hasanen Kahramanen przeprowadzony przez Jasona Schreiera z Bloomberga.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   16:34, 22.06.2021
Ciekawe co z tego wyjdzie Dumny Nawet jeśli za wszystkim nie stoi Kojima, a już kiedyś strollował w podobny sposób cały growy świat, to gra ma darmową reklamę Puszcza oko Poza tym zwariowane teorie powstały przy okazji zapowiedzi Death Stranding, które było określane jako MGS ZERO i wtedy niektóre rzeczy nawet brzmiały wiarygodnie, ale ostatecznie nic z tego nie okazało się prawdą.