Dziś premiera Dungeons & Dragons: Dark Alliance - kooperacyjnego slashera cRPG

Dzisiaj, 22 czerwca, swoją premierę ma debiutancka gra studia Tuque Games - Dungeons & Dragons: Dark Alliance. Dzieło w Polsce dostępne jest dzięki firmie Koch Media Polska, jednak ma tylko angielską wersję językową. Tytuł od razu dostępny jest w abonamencie Xbox Game Pass.

@ 22.06.2021, 13:42
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Dziś premiera Dungeons & Dragons: Dark Alliance - kooperacyjnego slashera cRPG

Studio Tuque Games świętuje dzisiaj premierę swojej debiutanckiej gry, Dungeons & Dragons: Dark Alliance! Produkcja wydana została przez firmę Wizards of the Coast, a w Polsce dystrybuowana jest przez Koch Media Polska - niestety, bez rodzimej wersji językowej. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5! Od razu zadebiutował też w abonamencie Xbox Game Pass.

Dungeons & Dragons: Dark Alliance to duchowy spadkobierca Baldur's Gate: Dark Alliance - dzieła wydanego pierwotnie w 2001 roku na PlayStation 2 (przeniesionego później na inne konsole). Ten slasher z elementami RPG tak wpłynął na grę Tuque Games, że ta reprezentuje dokładnie te same założenia. Z tą różnicą, że element kooperacyjny jednak dodaje od siebie.

Jako gracz wcielamy się w jednego z czterech postaci reprezentujących rożne klasy i rasy, a następnie rzucamy się w wir odbijania Doliny Lodowego Wichru, która padła ofiarą sił ciemności. Rozgrywka oferuje nieskomplikowany, choć złożony system walki, a akcję obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej. Do tego dochodzi rozwój kierowanej postaci, zdobywanie nowych umiejętności oraz wymiana posiadanego ekwipunku na nowe, lepsze, elementy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?