Twórczyni Portala, Kim Swift, dołączyła do rodziny Xboksa

Kolejny ciekawy twórca dołącza do Xbox Games Studios i będzie przygotowywał projekty ekskluzywne dla platform należących do Microsoftu.

@ 22.06.2021, 09:07
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, xbox x/s

Twórczyni Portala, Kim Swift, dołączyła do rodziny Xboksa

Była twórczyni marki Portal, Kim Swift, dołączy do działu Xbox Game Studios Publishing, ogłosiła dzisiaj firma ze Stanów Zjednoczonych.

Oficjalne konto wytwórni na Twitterze mówi: "Nasz zespół koncentruje się na trzech filarach w naszych grach: Społeczności, Innowacji i Wyłączności. Dzisiaj @K2TheSwift dołącza do nas w XGS Publishing, aby przyspieszyć nasze innowacje i współpracować z niezależnymi studiami przy tworzeniu gier dla chmury”.

Swift to oczywiście programistka, która kierowała zespołem absolwentów, którzy to z kolei stworzyli darmowy Narbacular Drop. Ta gra została zaprezentowana Valve, a Kim i jej zespół wkrótce zostali zatrudnieni przez firmę do stworzenia Portala, który został wydany w 2007 roku.

Nie ma słowa o tym, nad jakimi konkretnie grami Kim Swift może pracować w Xbox Game Studios Publishing, ale inne produkcje wymienione na profilu na Twitterze to Tell Me Why, Microsoft Flight Simulator i właśnie ujawniona w zeszłym tygodniu Contraband, nad którą dłubią w Avalanche Studios.

Więcej informacji, jak tylko się pojawią.


Sprawdź także:
Portal

Portal

Premiera: 10 października 2007
PC, PS3, XBOX 360

Portal to część składowa pakietu zatytułowanego The Orange Box, wydanego i wyprodukowanego przez firmę Valve. Na zawartość zestawu składa się nie tylko wspomniany Portal,...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?