Sony chce wspierać i rozwijać ideę rozwiązania cross-play

Rozgrywki międzyplatformowe będą wspierane i rozwijane przez oddział PlayStation. Sony chce, aby w większej liczbie gier były one wykorzystywane.

@ 22.06.2021, 09:04
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, ps5

Sony chce wspierać i rozwijać ideę rozwiązania cross-play

Sony postanowiło nadal stawiać na rozgrywkę międzyplatformową na PlayStation w nadchodzących miesiącach i latach. W wywiadzie dla Axios, dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, powiedział, że spółka chce więcej wieloplatformowych gier wieloosobowych w przyszłych grach i chwali sposób, w jaki cross-play działał do tej pory na konsolach tego producenta.

"Wspieramy i zachęcamy do gry międzyplatformowej", mówi, podkreślając popularność gier multiplatformowych takich, jak Fortnite, Call of Duty, Rocket League, Minecraft i innych.

Jak twierdzi Ryan, „liczba tych gier będzie nadal rosła”, ponieważ coraz więcej przechodzi od zamkniętych ekosystemów do bardziej połączonych rozwiązań. Sony ostatecznie zezwoliło na cross-play w 2018 roku, a od tego czasu uruchomiono wiele projektów wieloosobowych z tą funkcją na wszystkich platformach. Nie przyszło to jednak łatwo. Sony otrzymało wiele krytyki w latach poprzedzających tę zmianę, ponieważ było jedynym przeciwnikiem wieloplatformowego trybu wieloosobowego.

Miło jest słyszeć i czytać, jak firma przyznaje, że w końcu jest to pomysł przyjazny dla klienta i że Sony w przyszłości zamierza rozwijać go oraz korzystać z tej możliwości w innych grach.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?