Serwery GTA Online przestaną działać na starszych platformach

Rockstar informuje, że GTA Online jeszcze w tym roku przestanie działać na dwóch najstarszych platformach docelowych projektu. W ich przypadku możliwa będzie wyłącznie zabawa w ramach kampanii dla jednego gracza.

@ 17.06.2021, 10:25
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps3, xbox 360

Serwery GTA Online przestaną działać na starszych platformach

Odkąd zadebiutowało GTA Online studio Rockstar odstawiło na boczny tor kolejne fabularne odsłony cyklu Grand Theft Auto, a skupiło się na rozwijaniu sieciowego komponentu. O kolejnym GTA w rezultacie nadal nie wiemy nic, mimo że od premiery GTA V minęło już 8 lat. Właśnie dowiedzieliśmy się jednak, że na dwóch platformach GTA Online przestanie niebawem działać.

Przedstawiciele studia Rockstar poinformowali za sprawą Twittera, że GTA Online dla PlayStation 3 oraz Xboksa 360 niebawem straci łączność z siecią, a w rezultacie przestanie działać. Serwery gry wyłączone zostaną dokładnie 16 grudnia bieżącego roku.  Wieść na ten temat dociera do nas z oficjalnej strony należącej do studia Rockstar, co oznacza, że macie jeszcze tylko kilka miesięcy na zabawę.

Mimo że GTA Online przestanie działać na starszych platformach, gracze nadal będą mogli bawić się w ramach kampanii dla jednego gracza. W tej kwestii oczywiście nic się nie zmienia. W GTA Online będzie się dało nadal bawić na PS4, Xboksie One, PS5, Xboksach Series X|S oraz komputerach osobistych.

Co do GTA VI, jak wspomniałem, brak jakichkolwiek konkretnych informacji w temacie. Nie ma nawet wiarygodnych pogłosek, a w związku z tym czekamy z niecierpliwością.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   10:52, 17.06.2021
Szkoda, że już dawno usunęli możliwość przeniesienia postaci ze starszych systemów. Od premiery na PS3 trochę się nagrałem w tryb online, ale tylko w prywatnych sesjach, bo po pewnym czasie na publicznych pojawiali się ludzie np. w czołgach strzelających we wszystko co się rusza Dumny Nie wspominając o cheaterach i glitcherach Niewinny
1 kudosBarbarella.   @   14:05, 17.06.2021
Cytat: mrPack
po pewnym czasie na publicznych pojawiali się ludzie np. w czołgach strzelających we wszystko co się rusza Dumny Nie wspominając o cheaterach i glitcherach Niewinny

Tyle się naczytałam o ludziach psujących innym zabawę że kompletnie nie interesuje mnie jakakolwiek gra online. Zły
0 kudosMicMus123456789   @   15:51, 17.06.2021
To właśnie w ramach zamykania serwerów powinni pozwolić poprzenosić postacie chętnym. Ja osobiście od multi trzymałem się z daleka, pograłem może z godzinkę kiedyś żeby zobaczyć jak to całe GTA Online działa.
0 kudosLucas-AT   @   08:13, 18.06.2021
Online, które już od 6 lat nie otrzymało żadnej aktualizacji na PS3 i X360, a i tak do dziś ludzie w tę wersję grają. To właśnie świadczy o potędze GTA Online.