Elex II oficjalnie zapowiedziany

Studio Piranha Bytes ujawniło, że pracuje nad Elex II! Mimo że nie ujawniono jeszcze daty premiery gry, zdradzono sporo informacji na jej temat. Tytuł zmierza na komputery osobiste oraz konsole Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5.

@ 15.06.2021, 10:22
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Elex II oficjalnie zapowiedziany

Wielu graczy na pewno czekało na ten moment. Studio Piranha Bytes zapowiedziało właśnie Elex II, czyli kolejną odsłonę całkiem udanego cRPG akcji przenoszącego nas do postapokaliptycznych klimatów przyszłości (za GameStari). Zapowiedzi towarzyszy nowy zwiastun, a także garść screenów. Elex II dostępne będzie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S. W tym momencie nie wiemy niestety kiedy nastąpi jego premiera.

Jeśli chodzi o założenia fabularne, akcja gry toczyć będzie się kilka lat po wydarzeniach z części pierwszej. Główny bohater "jedynki", Jax, powraca po wielu latach przebywania w odosobnieniu i kontemplowania wydarzeń,. które doprowadziły do pojawienia się Najeźdźców. Na początku zabawy dotknie go najpewniej jakaś przypadłość tudzież amnezja, a w rezultacie wszystkiego będzie musiał się uczyć od nowa - jak to w grach od Piranha Bytes.

Świat Elex II będzie się składał po części z tego, co widzieliśmy dotychczas, a po części z całkiem nowych miejsc. Co ważne, lokacje dostępne w "jedynce" zostaną oczywiście odpowiednio zmodyfikowane, by odzwierciedlały upływający czas. Za generowanie wszystkiego odpowiada silnik opracowany przez Piranha Bytes, więc nie spodziewajcie się tu rewolucji. Ogólnie wszystko wskazuje na to, że dostaniemy po prostu rozwinięcie "jedynki".

Jedną z najważniejszych nowości będzie możliwość rozbudowywania i ulepszania plecaka odrzutowego, dzięki któremu będziemy w stanie teraz latać po całej mapie, by szybko dostawać się w najwyższe i najbardziej odległe miejsca. Żeby było ciekawiej, pojawi się też walka w powietrzu, choć przy dość sztywnym systemie potyczek Piranha Bytes niełatwo sobie to wyobrazić. Atakować w powietrzu będziemy bronią białą i dystansową.


Sprawdź także:
Elex

Elex

Premiera: 17 października 2017
PC, PS4, XBOX ONE

Elex to RPG od niemieckiego studia Piranha Bytes. Twórcy znani są fanom gatunku m.in. za sprawą serii Gothic oraz Risen. Wydaniem Elex zajęła się natomiast firma THQ Nord...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudossebogothic   @   11:26, 15.06.2021
Pierwszy ELEX pomimo swoich niektórych bolączek był ogólnie ok. Spędziłem z grą ok. 80 godzin i bawiłem się nieźle. Pierwsze 20 godzin jest nieco męczące, bo gdzie nie pójdziemy dostajemy łomot. Gothiki były lepiej zbalansowane. No i polska wersja była totalnie spartaczona, pełno było maślano-maślanych dialogów. Co ciekawe niemiecka wersja była dużo lepsza, bez tych bezsensownych dialogów.

Na "dwójeczkę" oczywiście czekam, bo co by nie mówić tego typu action RPG nie tworzy nikt. Piranie mają swój styl i podoba mi się to świetne wyważenie między dialogami, walką a eksploracją. Co do zapowiedzi to tego właśnie się spodziewałem, że nie będzie zbyt wielu zmian, dostaniemy grę na tym samym silniku, z tym samym światem. Ale to też wynika z zakończenia gry. Ciekawe czy będzie możliwość importu zapisu, bo zakończenie pierwszej części wyglądało tak jakby sugerowało to.
0 kudosMgła   @   11:36, 15.06.2021
Metal sprawia, że wszystko jest dwa razy lepsze.

Biorę na premierę jak każdą grę Piranii. Dopóki nie eksperymentują z formułą swoich gier to wiem, że będę się bawić co najmniej dobrze.
0 kudoslogan23   @   13:29, 15.06.2021
Ciekawe, Powrót starych frakcji, Ciekawe jestem zainteresowany, będą czekał na kolejne informacje.
0 kudosluki505   @   17:34, 15.06.2021
Może to co napisze będzie dla niektórych heretyckie ale nie jarają mnie już gry od Piranhi, imo są mega powtarzalne, Gothic 1 i 2 były cudowne i świetnie się przy nich bawiłem, przy trójce więcej bluzgów poleciało niż było zabawy przez optymalizację a Risena tknąłem jedynie pierwszą część najbardziej zbliżoną do Gothica klimatycznie. Elex zbyt futurystyczny, choć mam na steamie nigdy nie odpaliłem, mogliby poprawić te drewniane mechaniki poruszania się postaci, animacji ataku itp.
0 kudosTheCerbis   @   17:38, 15.06.2021
Wspaniale, Piranii nigdy nie za wiele. Dobrze, że idą naprzód konsekwentnie ze swoim stylem i planem tworzenia trylogii gier, zamiast pojedynczych "strzałów". Może kiedyś doczekamy się bezpośredniego połączenia wykreowanych przez nich światów.
1 kudosMgła   @   18:10, 15.06.2021
Cytat: luki505
Może to co napisze będzie dla niektórych heretyckie ale nie jarają mnie już gry od Piranhi

"Jarać to się będziesz Ty na stosie" - prawdopodobnie niektórzy fani Piranii Diabelski pomysł
1 kudosluki505   @   21:12, 15.06.2021
Cytat: Mgła
Cytat: luki505
Może to co napisze będzie dla niektórych heretyckie ale nie jarają mnie już gry od Piranhi

"Jarać to się będziesz Ty na stosie" - prawdopodobnie niektórzy fani Piranii Diabelski pomysł


xD, pewnie tak. Smutny
0 kudosIgI123   @   14:50, 17.06.2021
Chciałbym żeby Elex 2 był w końcu małą rewolucją gier Piranii, żeby nie było bugów, zaimplementowali sensowne animacje i żeby nie był taki toporny. Głównie te rzeczy mnie odrzucają od zagrania w Risena 3 i Elexa, chociaż na pewno w końcu kiedyś nadrobię.
1 kudosMgła   @   19:48, 17.06.2021
Niby nikogo nie powinno to zaskoczyć, ale na stronie steamowej ELEX II potwierdzono polski dubbing.

Obrazek

2 kudosluki505   @   20:38, 17.06.2021
Czyżby Piranha wracała do korzeni Gothicowych z dubbingowaniem ich produkcji? Oby tylko trzymał ten sam poziom a nie 10x niższy. Niby się nie jaram elexem ale możliwe że najdzie mnie ochota do premiery ^^, bardzo zmienny jestem ;p
Dodaj Odpowiedź