Starfield ma przypominać Skyrim pod względem struktury

Deweloperzy Starfield chcą zadawać nam trudne pytania. Chcą zachęcić graczy do rozmyślań na temat ludzkości oraz tego, dlaczego tu jesteśmy. Nie na wszystkie pytania znajdziemy oczywiście odpowiedzi, ale twórcom nie chodzi o to, by nam je serwować.

@ 14.06.2021, 12:16
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox x/s

Starfield ma przypominać Skyrim pod względem struktury

Data premiery Starfield to dość odległy temat. Podczas minionej już konferencji Microsoftu na E3 2021 otrzymaliśmy pierwszy konkretny zwiastun projektu, a także dowiedzieliśmy się, że zagramy dopiero 11 listopada 2022 roku. Z różnych wywiadów napływają też nowe informacje na temat gry. Wśród nich ta dotycząca struktury świata.

Jak się okazuje, Starfield będzie dysponował wieloma frakcjami, a pod względem struktury ma przypominać Skyrim - powiedział to Todd Howard, reżyser projektu, w trakcie rozmowy z redakcją portalu Telegraph.

"Akcja gry toczy się około 300 lat w przyszłości, w stosunku do naszych czasów. Konstelacja jest swoistą grupą ocalałych przeszukiwaczy kosmosu. To jakby NASA spotkała się z Indiana Jones, spotkała się z Ligą niezwykłych dżentelmenów, ta grupa ludzi wciąż poszukuje odpowiedzi".

Konstelacja nie jest jedyną frakcją, jaką znajdziemy w Starfield. Jak powiedział Howard, jest ich w grze znacznie więcej.

"Jest mnóstwo frakcji w grze, ale ta jest główną, to właśnie jej członkiem jesteś. To coś w rodzaju Skyrim, jeśli chodzi o strukturę gry. Możesz zostać kim zechcesz, są różne frakcje, do których możesz dołączyć. Możesz ukształtować sobie własną ścieżkę".

Skyrim, choć jest bardzo dobrym RPG, pod względem fabularnym niestety nie rozkładał konkurencji na łopatki. Redaktorzy zapytali więc czy Starfield poczyni w tej kwestii jakieś postępy.

"Zadajemy duże pytania - takie, które ludzie zadawali od momentu spojrzenia w niebo, wiecie? Co tam jest? Dlaczego tu jesteśmy? Jak się tu dostaliśmy? Brniemy w naukę oraz w religię. Naprawdę dużo przyjemności sprawia mi rozmyślanie o tych pytaniach. Widzę je w innych formach rozrywki i myślę, że my mamy unikatowy sposób zaprezentowania tego przy pomocy gry. Nie mamy odpowiedzi, ale zachęcimy ludzi do myślenia".

Jak wspomniałem, premierę Starfield zaplanowano na 11 listopada 2022 roku, wyłącznie na PC oraz Xboksach Series X|S. Jeśli nie widzieliście wczorajszego zwiastuna, zachęcam oczywiście do nadrobienia zaległości.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosmrPack   @   12:28, 14.06.2021
Ciekawe czy w kwestii błędów też będzie przypominać Skyrim oraz inne ich gry Niewinny Jak na razie ten tytuł jest mi jakoś obojętny.
1 kudospetrucci109   @   15:01, 14.06.2021
Kosmos jest duży i jest w nim wiele pustych miejsc, w których nie ma niczego ciekawego... Widzę w tym duży potencjał na grę RPG od Besthesdy 😁😉
2 kudosMgła   @   15:57, 14.06.2021
Cytat: petrucci109
Kosmos jest duży i jest w nim wiele pustych miejsc, w których nie ma niczego ciekawego... Widzę w tym duży potencjał na grę RPG od Besthesdy 😁😉
It's not a bug, it's a cosmic anomaly! Szczęśliwy
1 kudosMicMus123456789   @   16:16, 14.06.2021
Porównanie nowej marki do Skyrima nie jest tak dobre wizerunkowo jak im się wydaje. Po za tym wypuszczanie na scenę Todd Howard też było średnim pomysłem. Jak go zobaczyłem w trakcie konferencji od razu przypomniał mi się Fallout76 i to co obiecywał przed premierą.
2 kudosshuwar   @   07:27, 15.06.2021
Jak czytam, że na temat gry wypowiada się Todd... to zaczynam mocno wątpić w sukces.
0 kudoslogan23   @   13:23, 15.06.2021
Cytat: shuwar
Jak czytam, że na temat gry wypowiada się Todd... to zaczynam mocno wątpić w sukces.
Shuwar będzie to sukces na miarę Fallout 76, Czyli totalna klapa. Ja nawet już nie zamierzam kupować gier sygnowanym tego pana nazwiskiem.
Dodaj Odpowiedź