Wiemy, kiedy DOOM Eternal otrzyma aktualizację dla PS5 oraz Xbox Series X|S

W sieci pojawiły się właśnie konkrety na temat premiery patcha, wprowadzającego nowe tryby działania DOOM Eternal na konsolach nowej generacji. Co ciekawe, w tym samym dniu gracze PC potrzymają łatkę, która wprowadzi do gry ray-tracing.

@ 14.06.2021, 11:59
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5, xbox x/s

Wiemy, kiedy DOOM Eternal otrzyma aktualizację dla PS5 oraz Xbox Series X|S

DOOM Eternal dostępne jest obecnie na PC, PS4 oraz Xboksie One, a za sprawą wstecznej kompatybilności także na Xboksie Series X|S oraz PlayStation 5. Niebawem tytuł otrzyma jednak aktualizację, dzięki której będzie on natywnie wspierał konsole nowej generacji. Oznacza to oczywiście wyższą rozdzielczość, wyższą płynność oraz wsparcie dla ray-tracingu.

Bethesda ujawniła w trakcie wczorajszej konferencji na E3 2021, że aktualizacja next-genowa DOOM Eternal pojawi się w sieci dokładnie 29 czerwca. Osoby, które zdecydują się na jej pobranie - oczywiście za darmo - będą mogły skorzystać z dodatkowej mocy obliczeniowej PlayStation 5 oraz Xboksów Series X|S. Konkretna rozpiska dostępnych parametrów wygląda następująco:

  • Na Xboksie Series X grać będziemy w 1800p oraz 120 FPS albo 4K oraz 60FPS, albo 1800p, 60 FPS oraz z włączonym ray-tracingiem.
  • Na PlayStation 5 możliwe będzie 1584p i 120 FPS, 2160p oraz 60 FPS albo 1800p, 60 FPS oraz z włączonym ray-tracingiem.
  • Na Xboksie Series S możliwe będzie 1080p i 120 FPS albo 1440p i 60 FPS. W przypadku słabszego Xboksa nie ma mowy o ray-tracingu.

Co ciekawe, w dniu, w którym w sieci pojawi się aktualizacja dla konsol nowej generacji, dostępny będzie też patch wprowadzający ray-tracing na komputerach osobistych. Jeśli dysponujecie odpowiednio mocnym komputerem, będziecie w stanie ujrzeć lepiej wyglądające cienie, odbicia i oświetlenie. Więcej detali będziemy mieć dla Was, jak tylko się pojawią. Póki co pamiętajcie, że na naszych łamach znajdziecie recenzję DOOM Eternal, a także wymagania sprzętowe wersji PC. Wbijając "calaka" skorzystajcie natomiast z poradnika.


Sprawdź także:
DOOM Eternal

DOOM Eternal

Premiera: 20 marca 2020
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH, XBOX X/S, PS5

DOOM Eternal to pierwszoosobowa strzelanka, kontynuacja DOOM-a z 2016 roku, który stanowił restart serii FPS-ów, swoimi korzeniami sięgającej początków wirtualnej rozrywk...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?