Byli twórcy Call of Duty opracowują dla PlayStation nową markę AAA

Grupa deweloperów odeszła ze studia Treyarch, aby założyć własną firmę, Deviation Games. Pracuje ona obecnie nad całkiem nową - podobno niebywale ambitną - produkcją przeznaczoną dla PlayStation.

@ 11.06.2021, 11:32
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, ps5

Byli twórcy Call of Duty opracowują dla PlayStation nową markę AAA

Podczas Summer Games Fest zobaczyliśmy całkiem sporo nowych gier oraz materiałów do wcześniej zapowiedzianych projektów. Dowiedzieliśmy się również, że osoby, które niegdyś pracowały przy serii Call of Duty założyły całkiem nowe studio, Deviation Games, i rozpoczęły współpracę z PlayStation. Jej efektem ma być całkiem nowa marka AAA.

Deviation Games założyli byli pracownicy Treyarch, czyli między innymi Dave Anthony oraz Jason Blundell. Mimo że konkretów na temat swojego nowego przedsięwzięcia deweloperzy nie ujawnili, dowiedzieliśmy się, że ekipa to już ponad setka pracowników. Ich ambicje są podobno bardzo wysokie.

"Choć mogę potwierdzić, że coś przygotowujemy, jeszcze zbyt wcześnie na jakiekolwiek detale", napisał Blundell we wpisie dostępnym na blogu PlayStation. "Korzystamy z tego, co się nauczyliśmy przez dekady tworzenia gier, ale jednocześnie chcemy zrobić coś świeżego oraz pełnego innowacji, których wcześniej nie doświadczyliście. Nie boimy się powiedzieć, że nasze ambicje są bardzo wysokie. Chcemy zrobić ogromną, wypełnioną zawartością grę skupiającą się na akcji oraz energii, ale na razie to musi Wam wystarczyć. Mamy nadzieję że niebawem ujawnimy więcej szczegółów".

Co ciekawe, Deviation Games to nie pierwsza nowa ekipa, która pracuje nad grą dla Sony. Wcześniej pisaliśmy między innymi o tym, że na podobny krok zdecydowały się Haven Studios oraz Firewalk Studios. W obu przypadkach nie wiemy czy zajmują się ekipy, ale ogólnie z myślą o PlayStation powstaje obecnie ponad 25 gier, z czego blisko połowa to całkiem nowe marki.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?