Elden Ring za darmo zaktualizujemy do wersji dla PS5 oraz Xbox Series X|S

Wydawca Elden Ring ujawnił garść szczegółów na temat projektu. Dowiedzieliśmy się między innymi tego, że nie będzie to tytuł wymagający od nas bezustannej walki. Często będziemy musieli też wykazać się sprytem.

@ 11.06.2021, 00:41
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Elden Ring za darmo zaktualizujemy do wersji dla PS5 oraz Xbox Series X|S

W ostatnim czasie sporo plotkowano na temat Elden Ring. Jedni specjaliści od przecieków uważali, że do jego prezentacji dojdzie niebawem. Inni sądzili, że na ujawnienie czegokolwiek będziemy musieli jeszcze długo poczekać. Bandai Namco, nie przejmując się wyciekami, sytuacji nie komentowało. Wreszcie wydawca zaprezentował jednak światu nowe dzieło studia From Software. Pozyskaliśmy też garść informacji na jego temat.

Premiera Elden Ring zaplanowana została na 21 stycznia 2022 roku, a tytuł zadebiutuje wówczas na komputerach osobistych oraz na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Jeśli zdecydujecie się na zakup wydania przeznaczonego dla sprzętu poprzedniej generacji, całkowicie za darmo będziecie mogli przeprowadzić jego aktualizację do wariantu next-genowego.

Jeśli chodzi o założenia Elden Ring, będziemy mieli oczywiście do czynienia z grą akcji, choć nie tylko. Istotną rolę mają odgrywać w niej sekwencje skradankowe, a gracz ma być zachęcany do tego, by stosować różne podejścia i dopasowywać się do panującej w danym momencie sytuacji.

"Elden Ring daje graczom szansę na wybranie własnej ścieżki przez świat", czytamy w informacji prasowej. "Rusz do boju z przeciwnikami albo skorzystać z systemu skradania się, aby zyskać przewagę. Do gracza należy decyzja co do tego, jak stawić czoła wielu wyzwaniom".

W tej samej informacji prasowej napisano również, że Elden Ring znacznie większy nacisk kładzie na efekty środowiskowe. Mamy więc rozległe obszary do zwiedzenia, a w każdym czeka na nas naturalnie zmieniająca się pogoda oraz progresja dnia i nocy. Ma to zwiększyć doznania i sprawić, że gracze mocniej zżyją się z wirtualnym światem. Staną się jego członkami.

"Podróżuj na piechotę lub konno, samodzielnie lub z przyjaciółmi. Przemierzaj porośnięte lasem niziny, duszące bagna i gęste lasy. Elden Ring to pełnia naszych możliwości, jeśli chodzi o mroczne fantasy oraz RPG akcji. Możliwości, które zdobyliśmy podczas opracowywania serii Dark Souls oraz ewolucję naszych innych gier".

"Opracowaliśmy bogaty świat na niespotykaną skalę, oparty na legendach napisanych na potrzeby gry przez George'a R.R. Martina. Elden Ring to świat pełen tajemnic oraz niebezpieczeństw, gotowy na eksplorację oraz odkrycia; dramat, w którym różne postaci mają własne tajemnice oraz motywy".

Jak wspomniałem, datę premiery Elden Ring ustalono na dzień 21 stycznia 2022 roku. W Polsce projekt trafi do sprzedaży najprawdopodobniej za sprawą firmy Cenega.


Sprawdź także:
Elden Ring

Elden Ring

Premiera: 21 stycznia 2022
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Elden Ring to gra RPG z elementami akcji utrzymana w klimacie soulslike oraz dark fantasy. Autorami uniwersum są Hidetaka Miyazaki ze studia From Software, autor światów ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   09:11, 11.06.2021
Ta gra to będzie miazga, gdy ruszą pre ordery na PS5 zamawiam bez chwili wahania.
Advertisement
 X