Hakerzy skradli kod źródłowy gry FIFA 21 oraz silnika Frostbite

Nieciekawe informacje napływają do nas z firmy Electronic Arts. Na jej serwery włamali się hakerzy, a w wyniku incydentu EA skradziono między innymi kod źródłowy silnika graficznego Frostbite, na którym działają praktycznie wszystkie tytuły wydawcy. Hakerzy ukradli też kod gry FIFA 21.

@ 10.06.2021, 23:54
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Hakerzy skradli kod źródłowy gry FIFA 21 oraz silnika Frostbite

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że na serwery studia CD Projekt RED włamali się hakerzy i wykradli m.in. kod źródłowy Cyberpunk 2077 oraz Wiedźmina 3. Dziś równie nieciekawe wieści napływają do nas z firmy Electronic Arts. Na jej serwery również włamała się jakaś grupa hakerów, a ofiarami padły między innymi kod źródłowy gry FIFA 21 oraz kod źródłowy silnika graficznego Frostbite.

Electronic Arts potwierdziło, że na serwery korporacji faktycznie włamała się grupa hakerów. W wyniku ataku skradziono rzekomo mniej więcej 780 GB danych, a wśród nich są kody źródłowe gry FIFA 21 oraz silnika graficznego Frostbite, na którym działa między innymi zapowiedziane niedawno Battlefield 2042. Spółka uspokaja, że hakerom nie udało się pozyskać żadnych danych osobowych, albowiem nie były one przetrzymywane na tych samych maszynach.

"Badamy ostatni incydent, polegający na włamaniu do naszej infrastruktury sieciowej, z której pobrano ograniczoną ilość kodu źródłowego gier oraz narzędzi", powiedział przedstawiciel Electronic Arts w oświadczeniu dla redakcji portalu Motherboard. "Nie uzyskano dostępu do żadnych danych graczy, a w związku z tym uważamy, że prywatność graczy jest niezagrożona. Zaraz po incydencie wzmocniliśmy zabezpieczenia i nie sądzimy, aby włamanie wpłynęło na nasze gry lub operacje biznesowe".

Spółka pracuje już oczywiście z odpowiednimi służbami, by znaleźć osoby winne włamania. Na razie żadna grupa hakerska się do niego nie przyznała, a zatem można założyć, że nie chodzi w tym przypadku o okup. Pozyskane pliki zostaną prawdopodobnie sprzedane na jakiejś aukcji.


Sprawdź także:
FIFA 21

FIFA 21

Premiera: 09 października 2020
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S, SWITCH

FIFA 21 to najnowsza odsłona cenionej serii gier sportowych od firmy Electronic Arts, traktującej o piłce nożnej. Markę nieprzerwanie od ponad dwóch dekad projektuje wewn...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMgła   @   16:04, 12.06.2021
Nie będę zaskoczony jeżeli zaraz po premierze serwery nowego battlefielda zostaną zalane cheaterami.
0 kudosGuilder   @   21:01, 12.06.2021
Cytat: Mgła
Nie będę zaskoczony jeżeli zaraz po premierze serwery nowego battlefielda zostaną zalane cheaterami.
Słuszna uwaga. A wziąwszy pod uwagę jak ogromną część zysków EA ma z multi w tych grach, szczególnie FIFY, jest to dla nich tragiczna informacja. Powiedziałbym, że poważniejsza niż ta, która przytrafiła się CD Projekt Red.
0 kudosBarbarella.   @   11:49, 14.06.2021
Jakoś mi tych Electroników nie żal. Jeszcze grubasowi Bobby Kotickowi niech dają popalić, ale on taki wypasiony że nie do ruszenia.
Advertisement
 X