Final Fantasy VII Remake Intergrade już dostępne

Jako że w sklepach znajdziecie już Final Fantasy VII Remake Intergrade, możecie też zaktualizować wydanie, które wcześniej trafiło do posiadaczy PlayStation 4. Upgrade do PS5 jest darmowy, choć niestety nie wszyscy z niego skorzystają. Wersja zupgradowana nie posiada też nowego epizodu opowieści.

@ 10.06.2021, 23:24
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, ps5

Final Fantasy VII Remake Intergrade już dostępne

Final Fantasy VII Remake Intergrade to najnowszy projekt Square Enix. Gra jest już dostępna dla wszystkich posiadaczy konsol PlayStation 5, a jeśli dysponujecie podstawką w wersji dla PlayStation 4, otrzymacie darmową aktualizację. Jest jednak pewien haczyk, o czym za moment.

Final Fantasy VII Remake Intergrade to specjalny wariant wydanego wcześniej na PlayStation 4 jRPG pod tytułem Final Fantasy 7 Remake. Czym różni się Integrade od "podstawki". Ano między innymi tym, że jest on skierowany do właścicieli PlayStation 5. Znajdziecie w nim wyższej jakości tekstury, wyższą rozdzielczość, płynniejszą rozgrywkę itd. Integrade to również nowy fragment opowieści.

Osoby, które posiadają Final Fantasy VII Remake dla PlayStation 4 mogą za darmo zaktualizować swoją grę do wersji dla PlayStation 5. Nie uczynią tego jednak wszyscy, albowiem upgrade nie należy się w przypadku, gdy FF7 Remake otrzymaliście za darmo w ramach PlayStation Plus. Musicie po prostu posiadać wydanie "kupne". Innego nie zaktualizujecie.

Jak zaktualizować grę? Najpierw wejdźcie do PlayStation Store. Następnie zlokalizujcie Final Fantasy VII Remake Intergrade i kliknijcie na trzech kropkach obok tytułu. To właśnie tam będzie widniała opcja upgradu posiadanej wersji do tej przeznaczonej dla PS5. Co ważne, jeśli grę zaktualizujecie, dostaniecie jedynie podrasowaną podstawkę. Jeżeli chcecie wejść też w posiadanie Epizodu INTERmission, musicie kupić go osobno.

Final Fantasy 7 Remake Intergrade dostępne jest od dziś w sprzedaży, wyłącznie na PS5.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   10:04, 11.06.2021
Dziwne to wszystko, ale sprawiedliwe. Choć przyznam, że ciekawi mnie jak system to rozpoznaje, że ktoś kupił grę, a nie dostał w ramach PS+. W przypadku wersji cyfrowej ma to sens, ale jak to działa z wersją pudełkową to już nie wiem.
0 kudosmrPack   @   11:51, 11.06.2021
Cytat: MicMus123456789
Dziwne to wszystko, ale sprawiedliwe. Choć przyznam, że ciekawi mnie jak system to rozpoznaje, że ktoś kupił grę, a nie dostał w ramach PS+. W przypadku wersji cyfrowej ma to sens, ale jak to działa z wersją pudełkową to już nie wiem.
Jeśli o edycję pudełkową chodzi to zapewne trzeba będzie mieć zawsze w napędzie płytę by gra się uruchamiała po aktualizacji na PS5. W przypadku wersji cyfrowej myślę, że sprawdzany jest rodzaj licencji zapisanej na koncie i w ten sposób system weryfikuje czy gra była zakupiona, czy odebrana z PS+.