Twórcy Battlefield 2042 planują testy na początku lipca

DICE chce dokładnie sprawdzić Battlefield 2042 przed jego jesienną premierą. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, studio chce zorganizować na początku lipca techniczne testy alfa, mające uwypuklić wszelkie niedociągnięcia w kodzie sieciowym.

@ 10.06.2021, 11:29
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Twórcy Battlefield 2042 planują testy na początku lipca

Battlefield 2042 zapowiedziano oficjalnie wczoraj. Jeśli nie mieliście okazji przejrzeć materiałów, które już zdołaliśmy zgromadzić, koniecznie zerknijcie na listę wiadomości w naszej encyklopedii. Pisaliśmy już między innymi o Specjalistach, a także o różnicach, jakie dostrzeżemy pomiędzy konsolami poprzedniej i obecnej generacji. Mamy też dla Was pierwszy zwiastun.

Przechodząc do rzeczy, czyli planowanych testów, właśnie dowiedzieliśmy się, że choć premiera Battlefield 2042 odbędzie się dopiero 22 października, wcześniej, w lipcu będziemy mogli wziąć udział w testach alfa. Testy te będą mocno ograniczone pod względem liczebności uczestników, a DICE za ich pomocą chce po prostu sprawdzić kod sieciowy i upewnić się, że wszystko działa należycie.

Podczas testów technicznych weźmiemy udział w Podboju na mapie Orbital, na której maksymalnie walczyć może nawet 128 osób. Skorzystamy tu z wielu dostępnych rodzajów broni, a także pojazdów. Twórcy będą zbierać wszystkie dane, między innymi te związane z matchmakingiem oraz obciążeniem serwerów, a następnie przygotowywać się do bardziej otwartych testów beta.

Druga próbka trafi w ręce graczy bliżej premiery. W tym momencie oczywiście nie wiemy z czym będziemy mieli do czynienia, ma to być jednak beta test otwarty, a więc każdy zainteresowany będzie mógł wziąć w nim udział. Inicjatywa zostanie prawdopodobnie zorganizowana wyłącznie na PC oraz konsolach nowej generacji. Nie spodziewamy się jej na PlayStation 4 oraz Xboksie One, albowiem te sprzęty deweloperzy poznali już dogłębnie.

Premiera Battlefield 2042, jak wspomniałem, odbędzie się 22 października. W trakcie konferencji Microsoftu na E3 2021, zaplanowanej na 13 czerwca, mamy zobaczyć gameplay oraz poznać nieco więcej szczegółów na temat trybów zabawy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?