Battlefield 2042 na PS4 i Xboksie One zaoferuje mniejsze mapy

Niższa moc konsol poprzedniej generacji sprawia, że deweloperzy Battlefield 2042 musieli poczynić pewne cięcia. Zmniejszono między innymi maksymalną liczbę graczy, a w rezultacie również rozmiar map, na których toczymy batalię o przyszłość ludzkości.

@ 10.06.2021, 10:34
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Battlefield 2042 na PS4 i Xboksie One zaoferuje mniejsze mapy

Konsole nowej generacji dysponują sporo wyższą mocą obliczeniową oraz zasobami pamięci, jeśli zestawimy je z platformami starszymi. Nic więc nie powinno być dziwnego w tym, że Battlefield 2042, które oficjalnie zapowiedziano wczoraj, na PlayStation 4 oraz Xboksie One zaoferuje nieco mniej bajerów, niż wariant przeznaczony dla PlayStation 5 oraz Xboksów Series X|S. Deweloperzy musieli między innymi zmodyfikować mapy.

Na Xboksach Sereis X|S, PlayStation 5 oraz komputerach osobistych na mapach Battlefield 2042 będzie mogło jednocześnie grać maksymalnie 128 osób. W przypadku konsol poprzedniej generacji wirtualne pole bitwy zostanie zasiedlone "tylko" 64 graczami. Ujawniono to w informacji prasowej dotyczącej gry, choć nie bezpośrednio w jej treści, ale w jednym z dopisków.

Z notki dowiadujemy się, że pojedynki w Battlefield 2042 na PS4 oraz Xboksie One będą zrealizowane na nieco mniejszą skalę, choć w tym momencie nie wiemy o co dokładnie chodzi, prócz wspomnianej niższej liczby graczy. Ze względu na to, że po mapie będzie biegać mniej żołnierzy, sam rozmiar miejscówek również zostanie zredukowany. Jakie inne zmiany przewidziano? Dowiemy się pewnie niebawem.

Data premiery Battlefield 2042 zaplanowana została na 22 października. Grać będziemy wówczas na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S.


Sprawdź także:
Battlefield 2042

Battlefield 2042

Premiera: 22 października 2021
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S

Battlefield 2042 to kolejna odsłona popularnej marki pierwszoosobowych strzelanek, których miejscem akcji są fikcyjne konflikty zbrojne. Tym razem akcja przenosi gracza w...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?