Specjaliści z Battlefield 2042 przypominać będą Operatorów z Rainbow Six: Siege

Studio DICE ujawnia kolejne informacje na temat Battlefield 2042. Tym razem mamy dla Was garść nowych informacji na temat Specjalistów oraz ich wyposażenia. Każdy Specjalista będzie pod wieloma względami wyjątkowy.

@ 09.06.2021, 19:33
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Specjaliści z Battlefield 2042 przypominać będą Operatorów z Rainbow Six: Siege

Jedną z nowości w zapowiedzianym przed momentem Battlefield 2042 są tzw. Specjaliści. To odpowiednik klas z poprzednich odsłon cyklu, mający jednak w dość znaczącym stopniu zmienić sposób, w jaki walczymy nimi na wirtualnym polu bitwy. Specjaliści mają do pewnego stopnia przypominać operatorów z Rainbow Six Siege.

Każdy Specjalista wpasowuje się w jedną z czterech klas dostępnych w Battlefield 2042. Są nimi szturmowiec, wsparcie, inżynier oraz rozpoznanie. Specjaliści to swoiści najemnicy, których nie interesuje strona konfliktu. Chcą po prostu przetrwać, a jednocześnie zapewnić przyszłość swoim rodzinom, tudzież znajomym. Każdy Specjalista posiada unikatowe umiejętności, cechy charakteru oraz opowieść.

Jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki, poszczególni Specjaliści posiadają specjalizację wynikającą z jakiegoś unikatowego gadżetu, jak również pasywną cechę. Na premierę deweloperzy przygotowują w sumie 10 specjalistów, a czterech z nich, których ujawniono do tej pory to: Webster Mackay (szturmowiec), Maria Falck (wsparcie), Pyotr “Boris” Guskovsky (inżynier) oraz Wikus “Casper” Van Daele (rozpoznanie).

Dla przykładu, Maria Falck korzysta ze specjalnego pistoletu S21 Syrette, dzięki któremu jest ona w stanie uzdrawiać sojuszników na pewną odległość. Webster Mackay posiada natomiast pistolet z linką i hakiem, dzięki któremu może się on sprawnie i szybko przemieszczać pomiędzy wysokimi punktami na mapie. Prócz specjalnych gadżetów, Specjaliści nie są ograniczeni pod względem wyposażenia. Każdy jest w stanie korzystać z wszelkiego uzbrojenia.

Co do wyposażenia, w Battlefield 2042 znajdziemy system przypominający ten z cyklu Crysis. Dzięki niemu będziemy w stanie w locie modyfikować broń, dodając lub ujmując poszczególne elementy. Wpłyniemy oczywiście przez to na posiadaną spluwę, dopasowując ją do aktualnej sytuacji. Zmieniając celownik oraz lufę możemy np. zmniejszyć nieco obrażenia, ale podnieść celność na większych dystansach.

Battlefield 2042 będzie grą usługą, co oznacza, że będzie ono aktywnie wspierane po premierze. W ciągu pierwszego roku do projektu mają być dodani czterej nowi Specjaliści, a kolejnych będziemy otrzymywać w następnych latach. Na razie DICE nie ma jeszcze bardziej szczegółowej rozpiski, ale można założyć, że nie tylko Specjaliści będą dodawani. Dostaniemy też na pewno nową broń, skórki itd.

Premiera Battlefield 2042 zaplanowana została na dzień 22 października. Grać będziemy na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S.


Sprawdź także:
Battlefield 2042

Battlefield 2042

Premiera: 19 listopada 2021
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S

Battlefield 2042 to kolejna odsłona popularnej marki pierwszoosobowych strzelanek, których miejscem akcji są fikcyjne konflikty zbrojne. Tym razem akcja przenosi gracza w...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?