W Battlefield 2042 nie będzie kampanii dla jednego gracza, ani trybu battle royale

Nowa gra DICE nie będzie oferowała klasycznej kampanii dla jednego gracza, choć nie oznacza to, że świat będzie pozbawiony opowieści. Nadal będziemy mieli do czynienia ze światem wypełnionym po brzegi historią. Deweloperzy nie planują póki co trybu Battle Royale, ale przygotowują inne modele zabawy.

@ 09.06.2021, 19:06
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

W Battlefield 2042 nie będzie kampanii dla jednego gracza, ani trybu battle royale

Przed momentem na naszych łamach pojawiła się wiadomość z zapowiedzią Battlefield 2042. Jako że ciągle napływają nowe informacje na temat projektu, spodziewajcie się, żę jeszcze przez jakiś czas będziemy Was zalewać wiadomościami dotyczącymi nowego dzieła DICE. Tym razem słów kilka na temat kampanii dla jednego gracza oraz trybu Battle Royale. Obu w Battlefield 2042 nie będzie.

"Myślę, że to coś, co pozwala nam naprawdę pochylić się nad tym, co robimy najlepiej", powiedział dyrektor projektu, Daniel Berlin, w rozmowie z EG. "Jeśli spojrzymy na DNA naszego studia, co robiliśmy tak długo, powiedzieliśmy sobie, że nie będziemy przygotowywać tradycyjnej kampanii dla jednego gracza, ale zrobimy to tak, aby główny nacisk położyć na multiplayer. To wychodzi nam najlepiej".

To, że nie ma kampanii dla jednego gracza, nie oznacza, że nie będzie żadnej fabuły. Nadal mamy bowiem doświadczać świata wypełnionego narracją. Obserwować będziemy m.in. walkę o surowce, zmieniający się klimat oraz szalejącą pogodę. Istotną rolę odegrają też Specjaliści, z których każdy ma jakąś swoją opowieść.

"Battlefield 2042 nie jest grą bez narracji. Nadal mamy świat napędzany narracją, to coś, co zobaczysz oczami specjalistów, których wprowadzamy do gry. W miarę rozwoju gry oraz postępu w sezonach, będziemy wprowadzać nowych specjalistów. Zobaczycie jak świat ewoluuje oczami tychże specjalistów".

Daniel Berlin potwierdził przy okazji, że Battlefield 2042 nie będzie posiadało trybu Battle Royale, tak popularnego w ostatnich klatach.

"Battle Royale jest obecnie niebywale popularne. Nie mamy jednak w tym momencie planów na Battle Royale, ale mamy inne doświadczenia w grze, o których obecnie nie mogę mówić, a którymi jesteśmy bardzo podekscytowani".

Premiera Battlefield 2042 zaplanowana została na 22 października bieżącego roku. Tytuł dostępny będzie wówczas na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   09:35, 12.06.2021
Tak szczerze mówiąc, to lepiej że nie biorą się za kampanię. Jeśli mieli by stworzyć coś na odwal się byle by tylko było jak w Battlefield V, to faktycznie bardziej opłaca się poświęcić całe zasoby na pracę nad multi. Ostatnią dobrą kampanię single Dice stworzyło przy okazji Bad Company 2.
1 kudosBarbarella.   @   11:28, 12.06.2021
Cytat: dabi132
Ostatnią dobrą kampanię single Dice stworzyło przy okazji Bad Company 2.

Ale to zasługa Czarka Pazury. Szczęśliwy
0 kudoslogan23   @   15:46, 12.06.2021
Czyli poszli w tryb sieciowy ale pewnie cena będzie taka jak zwykle.
0 kudosdabi132   @   18:03, 12.06.2021
Cytat: logan23
Czyli poszli w tryb sieciowy ale pewnie cena będzie taka jak zwykle.

Cena będzie jak za grę AAA, to nie ulega wątpliwości. Nie zdziwię się, jak na konsolach gra będzie kosztować ponad trzy stówy.
0 kudoslogan23   @   12:44, 13.06.2021
Cytat: dabi132
Cytat: logan23
Czyli poszli w tryb sieciowy ale pewnie cena będzie taka jak zwykle.

Cena będzie jak za grę AAA, to nie ulega wątpliwości. Nie zdziwię się, jak na konsolach gra będzie kosztować ponad trzy stówy.
Czyli gra nie dla mnie, A i tak gry sieciowe to ciągle to samo, Żeby było z kim grać a tak nie warto.
1 kudosguy_fawkes   @   08:51, 14.06.2021
Poza właśnie Bad Company DICE nie umie w singla w tej serii, więc słowa o tym, że multi wychodzi im najlepiej, nie są wcale przesadzone. To też dobra informacja dla mnie, bo choć moduł sieciowy BF-ów jest imponujący i kiedyś trochę grałem w BF3, tak teraz na spokojnie sobie odpuszczę. Niemniej mam nadzieję, że Bad Company 3 jednak kiedyś dostaniemy…
Dodaj Odpowiedź