Nowy firmware dla PlayStation 5 już jest

Firma Sony opublikowała kolejną aktualizację oprogramowania PlayStation 5. Nowy firmware poprawia stabilność działania platformy, a przy okazji modyfikuje soft zainstalowany w kontrolerze DualSense.

@ 09.06.2021, 18:06
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Nowy firmware dla PlayStation 5 już jest

Firma Sony udostępniła kolejną aktualizację PlayStation 5. Nowy firmware oznaczono numerem... w sumie to nieważne jakim. Ważniejsze jest natomiast to, że wprowadza on całkiem sporo zmian i usprawnień, zarówno w przypadku konsoli, jak i kontrolera DualSense. Z tego względu zdecydowanie warto przeprowadzić proces aktualizacji.

Do nowego firmware'u dołączona została krótka informacja prasowa, w której czytamy, że poprawia on działanie PlayStation 5, zwiększając stabilność urządzenia. Usunięto też dziwny błąd, który mógł powodować niewłaściwie pokazywane naładowanie baterii DualSense. Na ekranie widzieliśmy, że pad jest praktycznie rozładowany, podczas gdy w rzeczywistości był prawie pełny.

Zmiany wprowadzone za sprawą aktualizacji oprogramowania:

  • Poprawiono stabilność oraz wydajność systemu.
  • Zaktualizowano kontroler DualSense, aby działał on poprawnie i stabilniej.
  • Poprawiono błąd, który mógł uniemożliwić nam korzystanie z niektórych ekranów, gdy włączone było odczytywanie treści.
  • Poprawiono błąd, który sprawiał, że gry ukryte na PS4 nie były ukryte na PS5.
  • Proces kopiowania gier z USB na konsolę jest bardziej stabilny.

Z innych informacji związanych z PlayStation 5, a wartych odnotowania, koniecznie pamiętajcie o zbliżającej się premierze Ratchet & Clank: Rift Apart. Jeśli nie jesteście jeszcze zdecydowani na jego zakup, koniecznie zainteresujcie się naszą recenzją.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?