Zapowiedziano Battlefield 2042 - mamy sporo informacji oraz pierwszy zwiastun

W sieci pojawiło się wreszcie sporo konkretów na temat kolejnej odsłony serii Battlefield. Electronic Arts oraz DICE ujawniły Battlefield 2042, mające zadebiutować w okresie jesiennym bieżącego roku.

@ 09.06.2021, 17:43
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Zapowiedziano Battlefield 2042 - mamy sporo informacji oraz pierwszy zwiastun

Studio DICE oraz firma Electronic Arts ujawniła wreszcie kolejną odsłonę popularnego cyklu Battlefield. Nowa gra zatytułowana została Battlefield 2042 i jak sama nazwa wskazuje, jej akcja przenosi nas do niezbyt odległej przyszłości. Premierę gry ustalono na dzień 22 października, a grać będziemy wówczas na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S.

Więcej informacji na temat Battlefield 2042 mamy otrzymać już 13 czerwca, albowiem odbędzie się wtedy konferencja Microsoftu i Bethesdy z okazji targów E3 2021. Mimo to już teraz ujawniono całkiem sporo. Jak wspomniałem, akcja gry przenosi nas do niezbyt odległej przyszłości. Świat został w znacznej mierze wyniszczony przez globalne ocieplenie oraz idące za nim katastrofy naturalne. Wszystkie kraje starają się chronić swoją ludność oraz granice przed uchodźcami, a jakby tego było mało, gdzie nie spojrzeć, widać polityczny kryzys.

W tych nieciekawych warunkach powstają grupy ludzi zwane bezpaństwowcami (tzw. bezpatami). Znaleźć można wśród nich rodziny, farmerów, inżynierów, a także żołnierzy. Bez większego zaskoczenia, na samym czele toczącego świat konfliktu konfliktu znajdują się Stany Zjednoczone oraz Rosja. Angażują się one w Wojnę Totalną, ale my, jako bezpaństwowiec, nie bronimy żadnego z mocarstw. Nie walczymy w imię flagi, a za przyszłość ludzi na całym świecie.

Zostań specjalistą


W trakcie zabawy wcielamy się w jednego ze Specjalistów - nowy typ żołnierza, inspirowany klasycznymi klasami, znanymi z innych odsłon gry. Specjaliści wyposażeni są w futurystyczną broń, a także rozmaite cechy i specjalizacje, czyniące z nich unikatowych wojowników. Nowe narzędzia mają dać nam spore możliwości modyfikowania prowadzonego żołnierza i dopasowania go do własnych preferencji.

"Battlefield 2042 to prawdziwa rewolucja gatunku, która ma na względnie to, czego oczekują gracze – to bezprecedensowa odsłona serii Battlefield, oparta na sandboxowej rozgrywce wieloosobowej, którą charakteryzuje intensywna walka i multum niesamowitych i nieprzewidzianych zdarzeń", powiedział Oskar Gabrielson, General Manager DICE.

"Wszyscy z nas w DICE w Sztokholmie, Los Angeles, w Criterion i w EA w Gothenburgu mieliśmy mnóstwo zabawy tworząc tę grę. Teraz nadeszła kolej na graczy. To, co odkryją to trzy, zupełnie różne, ale niesamowicie epickie doświadczenia, która dla nich przygotowaliśmy i wydaje nam się, że je pokochają”.

Osoby, które zdecydują się na zakup Battlefield 2042 otrzymają dostęp do trybów Podbój oraz Przełamanie. W obu znajdziemy największe mapy w historii serii, a na każdej walczyć ze sobą będzie mogło nawet 128 graczy jednocześnie. Co ważne, mapy będą się dynamicznie zmieniać, reagując na to, co wyczyniają na nich żołnierze. Na przebieg starć wpłynie też dynamiczna pogoda.

Strefa zagrożenia


Battlefield 2042 to nie tylko znane z wcześniejszych rozdziałów tryby rozgrywki, ale również model zwany Strefa Zagrożenia - nowa forma walki o wysoką stawkę. Tryb ten oparto na rozgrywkach zespołowych i mimo że brakuje tu konkretów, wiele wskazuje na to, że będzie to coś przypominającego co-op z umarlakami z konkurencyjnej serii. W przygotowaniu jest też trzeci tryb zabawy, choć DICE na razie nie jest gotowe na odkrycie kart.

Battlefield 2042 możecie już kupować w przedsprzedaży. Jego premierę zaplanowano na 22 października, a grać będziemy wówczas na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S. Abonenci EA Play mają otrzymać dostęp do 10-godzinnego trybu próbnego, który dostępny będzie tydzień wcześniej, czyli od 15 października 2021 roku. Poniżej obejrzeć możecie oficjalny zwiastun gry.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?