Forza Motorsport ma być ogromnym skokiem technologicznym

Następna Forza Motorsport ma być grą na miarę nowej generacji. Microsoft obiecuje zaawansowaną oprawę wizualną, niesamowite efekty specjalne oraz dopracowaną do perfekcji fizykę zachowania pojazdów.

@ 07.06.2021, 19:21
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, xbox one, xbox x/s

Forza Motorsport ma być ogromnym skokiem technologicznym

Według dyrektora kreatywnego Forza Motorsport, Chrisa Esaki, następna gra z serii zapewni „ogromny skok genracyjny” pod względem rozgrywki oraz wizualnej strony produktu.

"Jestem głównym producentem rozgrywki, głównym projektantem mechanik i naprawdę myślę o wszystkich rzeczach, które robimy – najdrobniejszych momentach, kiedy guma spotyka drogę i tego typu rzeczy. Zasadniczo budujemy na tym solidne podstawy, bo chcemy, aby nasi gracze odczuli podczas jazdy zupełnie inną jakość.” – wyjaśnił Esaki w najnowszym odcinku podcastu Forza Monthly.

Esaki dodał, że różnice w rozgrywce będą większe niż wszystkie zmiany wprowadzone od Forza Motorsport 4 razem wzięte. Wiele istotnych modyfikacji dostrzeżemy w modelu kolizji oraz zachowaniu opon, które tradycyjnie miały tylko jeden punkt kontaktu z drogą. W następnym Forza Motorsport będzie osiem punktów kontaktu z torem, a dane będą próbkowane z częstotliwością 360 Hz, zamiast dotychczasowych 60 Hz.

Twórca wspomniał również, że radykalnie zmieniono krawężniki. Teraz są bardziej płynne i naturalne, jednocześnie pozwalając oponom wyczuć „falowanie” na każdej części drogi. Jeśli chodzi o rozpoznawalność marki, Esaki potwierdził, że następna pozycja w serii nie będzie zawierać ósemki na końcu tytułu i będzie nowym początkiem serii.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   10:20, 08.06.2021
Jestem ciekawy nastepnej odslony. Skoro w tym roku ma pojawic sie forza horizon 5, to forza motorsport zapewne w przyszlym roku...
0 kudosluki505   @   11:03, 08.06.2021
Ciekawi mnie jak ze strony graficznej będzie wyglądało, choć ten "skok technologiczny" to już słyszało się w przypadku MS7.
0 kudosBarbarella.   @   15:53, 09.06.2021
Skok technologticzny ma być taki że jak ktoś zaliczy ścianę ,przepaść czy coś takiego to i w realu zaliczy zgon .No i dobrze .Adrenalinka rośnie . Szczęśliwy
2 kudosTheCerbis   @   22:37, 09.06.2021
Cytat: Barbarella.
Skok technologticzny ma być taki że jak ktoś zaliczy ścianę ,przepaść czy coś takiego to i w realu zaliczy zgon .
Next Gen VR Is Coming!