Hakerzy odpowiedzialni za atak na serwery CD Projekt RED będą sprzedawać kod źródłowy gier

Grupa założyła specjalną stronę, za pomocą której możliwe będzie nabycie hasła do archiwum zawierającego kod źródłowy wybranych gier CD Projekt RED. Platforma będzie wykorzystywana do podobnej dystrybucji innych "zdobyczy".

@ 07.06.2021, 09:45
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Hakerzy odpowiedzialni za atak na serwery CD Projekt RED  będą sprzedawać kod źródłowy gier

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym, że CD Projekt RED padło ofiarą hakerów, którym udało się wykraść kod źródłowy gier należących do studia - miało to miejsce w lutym bieżącego roku. Potem sprawa ucichła, a na jej dalszy rozwój musieliśmy poczekać aż do dziś. Jak się bowiem okazuje, hakerzy postanowili udostępnić skradzione materiały w sieci.

Jak donosi Data Breaches, grupa hakerów odpowiedzialna za kradzież zdecydowała się wykorzystać pozyskane wcześniej dane do promowania startu swojej nowej strony, mającej być swoistą platformą dla przecieków. Pomysł jest taki, aby wszystkie kradzione archiwa udostępniać publicznie i organizować coś w formie zbiórek/aukcji, podczas których możliwy będzie zakup hasła do danego archiwum.

Hakerzy twierdzą, że mają dostęp do kodów źródłowych takich gier, jak Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, Wiedźmin 3, Wiedźmin 3 RTX (next-genowa wersja) oraz Cyberpunk 2077. Aby pokazać światu, że nie mamy do czynienia z blefem, hakerzy opublikowali już SDK dla PS4, PS5, Xboksa oraz Switcha. Do ich pobrania nie potrzeba posiadać żadnego hasła. Co ciekawe, grupa nie będzie udostępniać na swojej platformie wszystkiego. Dane dotyczące dokumentów firmowych nie będą sprzedawane publicznie. Wgląd do nich mogą zdobyć m.in. media.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMgła   @   12:33, 07.06.2021
Zupełnie nie rozumiem dlaczego ktoś miałby to kupić. Nie znam się na programowaniu, ale chyba wykorzystanie kodu w innym oprogramowaniu byłoby widoczne? Więc dlaczego? W ramach ciekawostki lub inspiracji? Przecież to bez sensu.
0 kudosgajda1000   @   13:30, 07.06.2021
Będą siedzieć. Jak kolesie z "Silk Road". Sam pomysł - słaby.