Metro Exodus: Enhanced Edition na PC korzysta z haptyki kontrolera DualSense

Metro Exodus: Enhanced Edition otrzymało aktualizację, za sprawą której dodana została obsługa haptycznego sprzężenia zwrotnego, dostępnego w kontrolerze DualSense.

@ 24.05.2021, 11:58
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Metro Exodus: Enhanced Edition na PC korzysta z haptyki kontrolera DualSense

DualSense to kontroler opracowany na potrzeby konsoli PlayStation 5. Wśród innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w gamepadzie Sony jest m.in. haptyczne sprzężenie zwrotne, które sprawia, że mocniej odczuwamy wszystko to, co dzieje się w wirtualnym świecie. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, pierwszą grą PC korzystającą z nowej technologii jest Metro Exodus: Enhanced Edition.

Studio 4A Games opublikowało w miniony piątek aktualizację Metro Exodus: Enhanced Edition, dzięki której dodane zostało do gry wsparcie haptycznego sprzężenia zwrotnego kontrolera DualSense, jeśli gracie w trybie kablowym. Co ciekawe, PC jest teraz jedyną platformą, na której można w Metro Exodus zagrać w ten sposób, albowiem Metro Exodus: Enhanced Edition dla PlayStation 5 zadebiutuje dopiero 18 czerwca bieżącego roku.

Nową funkcję w akcji pokazał jeden z użytkowników portalu Twitter na krótkim materiale filmowym. Chodzi w tym przypadku o to, że triggery pada DualSense stawiają nam opór, gdy strzelamy - opór zmienia się w zależności od tego, z czego aktualnie korzystamy.

Jeśli rozważacie zakup Metro Exodus, koniecznie zerknijcie na naszą recenzję. Pamiętajcie też by sprawdzić wymagania sprzętowe w przypadku zainteresowania wydaniem przeznaczonym dla PC.


Sprawdź także:
Metro Exodus

Metro Exodus

Premiera: 15 lutego 2019
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Metro Exodus to trzecia odsłona serii gier bazujących na książkach Dmitrija Głuchowskiego o tym samym tytule. Za projektem ponownie stoi ukraińskie studio 4A Games.Gracz ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?