Codemasters będzie niezależne, Electronic Arts obiecuje nie wtrącać się w politykę studia

Idąc za przykładem Respawn Entertainment, Electronic Arts chce dać pełną swobodę Codemasters. Dzięki temu deweloperzy nadal będą przygotowywać takie gry, jakie chcą. Otrzymają pełne wsparcie od wydawcy.

@ 18.05.2021, 19:21
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps5, xbox x/s

Codemasters będzie niezależne, Electronic Arts obiecuje nie wtrącać się w politykę studia

Dobre wiadomości dla fanów studia Codemasters, które od wielu lat dostarcza najwyższej klasy gry wyścigowe. Po przejęciu przez Electronic Arts jego pracownicy nadal będą mieli wolną rękę, a wydawca obiecał nie wtrącać się w ich politykę oraz wizje.

EA zapewniło, że Codies będą mogli zachować swoją indywidualność i osobowość po przejęciu, w podobny sposób jak miało to miejsce w przypadku firmy Respawn. W lutym 2021 roku byliśmy świadkami zakończenia przejęcia przez amerykańskiego wydawcę spółki Codemasters. Transakcję dotyczącą brytyjskiego studia wyceniono na 1,2 miliarda dolarów.

Dyrektor generalny Electronic Arts, Andrew Wilson, oświadczył, że wydawca nie zamierza jednak wprowadzać zmian w nowo nabytym studiu, a jego celem jest w rzeczywistości zachęcanie Codemasters do zachowania swojej niezależności.

Wilson potwierdza, że EA ma „niesamowitą bibliotekę”, która zawiera niezliczone marki, nowoczesną technologię, zasoby marketingowe i wierną bazę graczy. Sugeruje, że elektronicy po prostu przekazują Mistrzom Kodu „zestaw narzędzi”, aby tworzyć projekty najwyższej klasy, podobnie jak w przypadku Respawn - twórców m.in. cyklu Titanfall.

Zobaczymy co z tego wyniknie. Codemasters samo posiada wiele marek, które są zasłużone w branży gier i bardzo popularne. Czy na mocy umowy z jednym z największych graczy na rynku wydawniczym staną się jeszcze mocniejsi? Trzymamy kciuki, aby rzeczywiście tak było.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?