Warner Media zostało wykupione przez Discovery - co to oznacza dla WB Games?

Wczoraj świat obiegła informacja o ogromnym przejęciu Warner Media - dotychczasowy właściciel firmy, AT&T, sprzedał za 43 miliardy dolarów streamingowego giganta innemu potentatowi w tej dziedzinie, Discovery. Warner Media ma pod sobą jednak spory dział gier, WB Games. Okazuje się, że w tym przypadku może nastąpić rozłam.

@ 18.05.2021, 08:37
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
inne

Warner Media zostało wykupione przez Discovery - co to oznacza dla WB Games?

Wczoraj świat obiegła informacja o kolejnym kolosalnym przejęciu - firma AT&T sprzedała za 43 miliardy dolarów Warner Media. Nabywcą okazało się amerykańskie Discovery (które, co ciekawe, jest obecnie właścicielem polskiego TVN-u). Projekt ten ma na celu stworzenie streamingowego giganta, ponieważ takie usługi jak HBO GO / HBO Max i discovery+ staną się teraz platformami zarządzającymi przez jeden podmiot. Co to przejęcie oznacza dla WB Games?

Sprawa WB Games nie jest do końca jasna. Jako jedna z gałęzi Warner Media, na którą składa się 11 deweloperów (Rocksteady,  NetherRealm, Monolith, TT Games, Avalanche Software, WB Games Montreal, WB Games Boston, WB Games Los Angeles, WB Games San Francisco, WB Games San Diego i WB Games New York) teoretycznie powinno w całości trafić do nowego właściciela.

Okazuje się, że mógł nastąpić podział WB Games między AT&T i Discovery. W wyniku czego część studiów pozostała w starym "domu", a część przenosić się będzie do nowego - tak informuje Stephen Totilo, były redaktor naczelny Kotaku, teraz odpowiadający za dział gier w Axios. Informacje są na razie niejasne, jednak najwyraźniej część deweloperów pozostanie pod starym zarządem, gdy jakieś studia zostaną przeniesione razem z całym Warner Media.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?Advertisement
 X