Sony może zostać pozwane o praktyki monopolistyczne?

Wygląda na to, że niektórym nie odpowiada to, że cyfrowe wersje gier dla PlayStation dostępne są tylko w PlayStation Store. Powinny być one sprzedawane także w innych sklepach.

@ 07.05.2021, 09:39
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, ps5

Sony może zostać pozwane o praktyki monopolistyczne?

Jak donosi redakcja portalu Bloomberg, firma Sony może być niebawem pozwane do sądu ze względu na to, że ogranicza możliwość zakupywania gier poza PlayStation Store. Ewentualny pozew skupia się na tym, że w 2019 roku Japończycy zablokowali sklepom pokroju Amazon, Best Buy czy Walmart sprzedaż kluczy do gier. Takowe można nabyć wyłącznie w sklepie należącym do Sony.

Ludzie stojący za pozwem uważają, że zastosowane tu praktyki są monopolistyczne, albowiem pozwalają jednej firmie w pełni kontrolować ceny gier. W rezultacie gracze często płacić muszą kilkadziesiąt procent więcej niż w przypadku wariantów pudełkowych, co jest według pozywających niedopuszczalne.

"Monopol Sony pozwala firmie podnosić ceny cyfrowych gier dla PlayStation, które często są sporo wyższe od tych dostępnych w pudełkach. Ceny te byłby jeszcze wyższe, gdybyśmy byli w stanie porównać je z innymi kanałami elektronicznej dystrybucji".

Pozew na razie nie trafił do sądu. Informujemy jedynie o tym, że jest on przygotowywany i rozważany. Jak tylko sytuacja się zmieni, nie omieszkamy Was powiadomić.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?