Sony przygotowuje nowy model PlayStation 5

Chodzi oczywiście o zmiany w komponentach, a nie wersję slim czy inną taką. Japończycy prawdopodobnie zrezygnują z CPU wykonanego w technologii 5nm na rzecz takiego samego w procesie 6nm.

@ 07.05.2021, 09:27
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5

Sony przygotowuje nowy model PlayStation 5

Tajwański Digital Times informuje, że Sony przeprojektowuje obecnie konsolę PlayStation 5, dzięki czemu będzie ona wykorzystywać nowe częściowo zmodyfikowane jednostki centralne od AMD, wykonane w technologii 6nm. Obecne powstają w technologii 5nm, ale - jak się okazało - są one zbyt drogie.

Zmiany wprowadzone do CPU na nic oczywiście nie wpłyną. Urządzenie będzie się zachowywać dokładnie tak, jak obecne, tyle tylko, że Sony nieco więcej będzie na nim zarabiać. Możliwe też, że istotnie zwiększy się dzięki temu dostępność konsol PlayStation 5 na rynku. Produkcja nowego modelu platformy powinna ruszyć w drugim lub trzecim kwartale 2022 roku.

Jako że Digital Times nie jest źródłem w pełni wiarygodnym, doniesienia należy przyjmować ze sporą dozą sceptycyzmu. Jak tylko pojawią się jakieś konkrety w temacie, nie omieszkamy Wam ich oczywiście przekazać. Póki co pewne jest, że PlayStation 5 sprzedaje się bardzo dobrze, a Sony ma wciąż spore problemy z dostarczeniem odpowiedniej ilości konsol na półki sklepowe. Sytuacja zacznie się poprawiać najpewniej dopiero pod koniec bieżącego roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?Advertisement
 X