Twórcy Returnal radzą, by wyłączyć automatyczne aktualizacje

Aktualizacje dla gier PlayStation 5 aplikowane są nawet wtedy, gdy konsola jest w stanie uśpienia. Jeśli jesteście w trakcie cyklu rozgrywki w Returnal, możecie stracić całe postępy. Dlatego albo nie rozpoczynajcie nowej sesji z grą, albo odpowiednio ustawcie proces aktualizacji.

@ 05.05.2021, 21:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Twórcy Returnal radzą, by wyłączyć automatyczne aktualizacje

Studio Housemarque w pocie czoła pracuje nad kolejnymi aktualizacjami swojego ostatniego dzieła, gry Returnal. Następna łatka jest już w drodze, a deweloperzy w związku z tym pragną przypomnieć wszystkim graczom, aby wyłączyli automatyczne aktualizacje, jeśli aktualnie są w trakcie grania i planują przestawić swoje PlayStation 5 w tryb uśpienia.

Sprawa jest oczywiście bardzo ważna. Returnal nie ma żadnego systemu zapisywania postępów (nie licząc podziału na biomy, czyli swoiste akty), a jedynym sposobem na zachowanie postępów w ramach rozpoczętego biomu, tudzież cyklu, jest przełączenie PlayStation 5 w tryb uśpienia. Wówczas gra działa sobie w tle, a my możemy do niej wrócić po ponownym uruchomieniu platformy. Jeśli w międzyczasie dojdzie do aktualizacji, to niestety postępy stracimy.

Pamiętajcie w związku z powyższym, aby nie rozpoczynać nowej gry, ewentualnie wyłączyć automatyczne aktualizacje. Co do zapisywania danych, Housemarque wie, że to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez posiadaczy Returnal funkcja. Twórcy na razie niczego nie zapowiedzieli, ale można założyć, że pracują już nad odpowiednim rozwiązaniem. Przenoszenie konsoli w stan uśpienia nie powinno być jedyną metodą na zachowanie cyklu.

Jeśli rozważacie zakup Returnal, pamiętajcie, że jest ono dostępne wyłącznie na PlayStation 5. Na naszych łamach znajdziecie recenzję, która powinna Wam pomóc w podjęciu decyzji.


Sprawdź także:
Returnal

Returnal

Premiera: 30 kwietnia 2021
PS5

Returnal to nowa strzelanka TPP od studia Housemarque, twórców dobrze przyjętego dzieła utrzymanego w oldschoolowym gatunku shoot 'em up, Resogun.W Returnal wcielamy się ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?Advertisement
 X