Fable powstaje na silniku serii Forza Motorsport

Turn 10 Studios wywiesiło informację związaną z rekrutacją: informacja zawierała wzmiankę, że ich silnik ForzaTech napędza nadchodzące cRPG akcji w otwartym świecie, Fable.

@ 04.05.2021, 20:24
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc, xbox x/s

Fable powstaje na silniku serii Forza Motorsport

Studio Turn 10, autorzy m.in. cenionego cyklu gier wyścigowych Forza Motorsport, opublikowali niedawno ogłoszenie dotyczące miejsc pracy w swoich szeregach. Jednak jeden szczegół zdradził, jak może wyglądać nadchodzące cRPG akcji - Fable. Otóż najwyraźniej produkcja Playground Games działać ma na ForzaTech, czyli silniku napędzającym dotychczasowe wyścigówki spod szyldu Forza: Motorsport i Horizon.

Na LinkedIn pojawiła się notka przypominająca o stanowiskach w Turn 10 Studios. W poście na portalu napisano, że potencjalny kandydat będzie miał okazję współtworzyć nie tylko cykle związane z marką Forza, lecz również - napędzane wspomnianym silnikiem ForzaTech - "cRPG akcji w otwartym świecie - Fable". Co prawda za Fable odpowiada Playground Games, ojcowie Forzy Horizon, jednak Turn 10 najwyraźniej robi za wsparcie dla tego projektu.

ForzaTech, jak pokazała Forza Horizon 4, jest dość potężnym narzędziem. Gra ukazała się oryginalnie na Xboksie One i komputerach osobistych w 2018 roku, jednak już wtedy wersja dedykowana konsoli Microsoftu pokazywała pazur. Teraz, dzięki łatce na Xboksy Series X|S prezentuje się jeszcze lepiej. A nadchodząca Forza Motorsport 8 również ma szanse jeszcze dalej przesunąć granice wizualnych wodotrysków.


Sprawdź także:
Fable

Fable

Premiera: 2023
PC, XBOX X/S

Fable to kolejna odsłona serii popularnych przygodowych gier akcji z elementami RPG. Tym razem za produkcję odpowiadają autorzy m.in. serii Forza Horizon, studio Playgrou...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?