Discord już niebawem pojawi się na PlayStation 5

Komunikator Discord już niebawem będzie dostępny na konsoli PlayStation 5. Na to przynajmniej wskazuje umowa, jaką firma Sony zawarła z właścicielami platformy.

@ 04.05.2021, 19:58
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps5

Discord już niebawem pojawi się na PlayStation 5

Konsole PlayStation oficjalnie doczekają się premiery Discorda na początku 2022 roku. Sony ogłosiło w poniedziałek, że Discord, popularna aplikacja komunikacyjna na PC, po raz pierwszy pojawi się na konsolach PlayStation z początkiem przyszłego roku.

W poście na blogu informującym o nowościach Sony ujawniło również, że dokonało inwestycji w firmę stojącą za Discordem, ale nie zdradziło kwoty. Dzieje się to zaledwie kilka tygodni po tym, jak Discord podobno zakończył rozmowy o ewentualnym przejęciu przez Microsoft. Sony ma również mniejszościowe udziały w Epic. Finansowe rozwiązania tego typu stanowią zastrzyk gotówki dla firm, który pomaga im w dalszym rozwoju.

W ogłoszeniu nie podano szczegółów premiery Discorda na PlayStation. Prezes Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, powiedział, że pozwoli to znajomym i społecznościom „spędzać wolny czas, dobrze się bawić i łatwiej komunikować się podczas wspólnego grania”. Sugeruje to, że usługa czatu głosowego będzie dostępna na PlayStation, jako jedna z  pierwszych na konsolach.

Ciekawe posunięcie ze strony japońskiego giganta. Portal do komunikacji pomiędzy graczami to coś ciekawego. Z pewnością będzie on wykorzystywany przez właścicieli PlayStation 5.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?