Pracownicy CD Projekt otrzymają solidne bonusy

Oczywiście znaczną część kwoty przeznaczonej na dodatki zgarnie szefostwo. Podział zysków zostanie zrealizowany mimo dość przeciętnej premiery Cyberpunk 2077 oraz sprzedaży dużo poniżej oczekiwań.

@ 03.05.2021, 14:10
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Pracownicy CD Projekt otrzymają solidne bonusy

Premiera Cyberpunk 2077 nie przebiegła tak gładko, jak mogliby tego oczekiwać pracownicy CD Projekt RED. Mimo to polska spółka wypracowała spory zysk, co natomiast oznacza, że deweloperzy oraz zarząd liczyć mogą na sporą dywidendę. Najwięcej, rzecz jasna, zgarnie szefostwo, czyli właściciele firmy, Marcin Iwiński oraz Adam Kiciński. Każdy z nich zgarnie 6,3 miliona dolarów!

Podział zysków wpisany jest w statut spółki. Z tego względu wszyscy twórcy Cyberpunk 2077 liczyć mogą na niemałe bonusy. W minionym roku CD Projekt zarobił mniej więcej 562 miliony dolarów - ze wszystkich swoich projektów. Z kwoty tej 20% zostanie podzielone na pół, a potem rozdysponowane pomiędzy pracownikami i udziałowcami. W zależności od stanowiska otrzymają oni bonus w wysokości od 5 do 9 tysięcy dolarów, a niektórzy nawet 20 tysięcy.

Najwięcej dostaną szefowie, o czym wspomniałem powyżej. Marcin Iwiński oraz Adam Kiciński otrzymają po 6,3 miliona dolarów. Zaraz za nimi jest dyrektor gry oraz członek zarządu, Adam Badowski. Odejdzie on od stołu z sumą 4,2 miliona dolarów. W sumie członkowie zarządu - w liczbie pięciu osób - dostaną 28 milionów dolarów. Reszta pracowników - w liczbie 865 - otrzyma część z pozostałej kwoty 29,8 miliona zielonych.

Bonusy wpisane są oczywiście w regulamin firmy, a dość kontrowersyjna premiera Cyberpunk 2077 nie ma tutaj na nic wpływu. Oczywiście wyższa sprzedaż gry oznaczałaby wyższe bonusy, ale nawet obecne zdają się być całkiem solidne, gdy przeliczymy je na złotówki.

Jeśli rozważacie zakup Cyberpunk 2077 koniecznie zerknijcie na naszą recenzję oraz wymagania sprzętowe gry. Jeśli natomiast gracie, pamiętajcie o naszym poradniku - nadal nad nim pracujemy, ale regularne aktualizacje sprawią, że szybko zapełni się on zawartością.


Sprawdź także:
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Premiera: 10 grudnia 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Cyberpunk 2077 to produkcja rodzimego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel gatunku RPG akcji, jednak tym razem świat fantasy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?