Premiera Elden Ring prawdopodobnie nie nastąpi przed kwietniem 2022 roku

Wygląda na to, że twórcy Elden Ring dość mocno oberwali w wyniku pandemii COVID-19. Coraz częściej pojawiają się doniesienia na temat tego, że do premiery gry nie dojdzie zbyt szybko.

@ 03.05.2021, 12:52
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Premiera Elden Ring prawdopodobnie nie nastąpi przed kwietniem 2022 roku

W ostatnich miesiącach w sieci regularnie pojawiały się plotki na temat Elden Ring. Wynikało z nich, że gra From Software jest już w dość zaawansowanym stanie, a w rezultacie na jej premierę nie będziemy musieli jakoś długo czekać. Teraz docierają do nas natomiast informacje o wręcz odwrotnym wydźwięku. Coraz częściej mówi się o tym, że pandemia COVID-19 mocno dotknęła studio i potrzebuje ono więcej czasu na dopieszczenie przedsięwzięcia.

Właściciele From Software, Kadokawa Corp., opublikowali w sieci swoje najnowsze wyniki finansowe, a także prognozy jeśli chodzi o kolejne dwanaście miesięcy. Z raportu wynika, że przed 31 marca 2022 roku gra Elden Ring może nie mieć swojej premiery. Jest to prawdopodobnie spowodowane problemami finansowymi korporacji. Sprzedaż jej gier spadła o 15%, co natomiast związane jest ze spadkiem zysków o porażające 52%!

Kadokawa Corp. posiada w swoim portfolio trzy studia, w tym właśnie From Software. Mimo że w raporcie wspomniano o Elden Ring, nie wymieniono niczego konkretnego. Zilustrowano po prostu rozmiar projektu oraz to, jak bardzo jest on wyczekiwany przez graczy na całym świecie. Brak jakichkolwiek szczegółów może oznaczać, że jego premiera nie nastąpi w bieżącym roku fiskalnym, ale dopiero w przyszłym.

W międzyczasie czekamy oczywiście na konkretną prezentację gry. Od czasu zapowiedzi, która miała miejsce w 2019 roku, nie dostaliśmy na jej temat niczego sensownego. Nie ma screenów, nie ma zwiastuna, nie ma nawet bardziej szczegółowego opisu mechaniki rozgrywki, tudzież poszczególnych systemów. Dlatego czekamy z niecierpliwością.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?