Problemy z dostępnością PlayStation 5 trwać będą do końca roku?

Sony rozważa wiele scenariuszy, starając się w jakiś sposób znaleźć rozwiązanie problemu z dostępnością PlayStation 5. Korporacja może znaleźć np. drugie źródło układów półprzewodnikowych, z którymi obecnie nie jest łatwo.

@ 30.04.2021, 09:27
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Problemy z dostępnością PlayStation 5 trwać będą do końca roku?

Konsole nowej generacji niełatwo obecnie dostać, a szefostwo Sony uważa, że problemy te będą nam towarzyszyć do końca roku. Winna jest oczywiście pandemia COVID-19, a także kłopoty z dostępnością komponentów, z których budowane są poszczególne podzespoły. Popyt jest po prostu tak duży, że Sony nie jest w stanie zapewnić w sklepach odpowiedniej liczby pudełek z PlayStation 5.

"Jak wspomniałem wcześniej, chcemy osiągnąć wyższą sprzedaż niż PlayStation 4 [w drugim roku]", powiedział Hiroki Totoki. "Ale czy możemy drastycznie zwiększyć dostawy? Nie, to jest raczej mało prawdopodobne. Problemy z dostępnością półprzewodników to jeden z czynników, ale są też inne wpływające na ilość produkowanych egzemplarzy. Więc, w tym momencie, chcemy przebić w drugim roku sprzedaż 14,8 mln egzemplarzy, czyli tę PlayStation 4".

Totoki dodał następnie, że Sony może spróbować obejść jakoś problemy znajdując drugiego dostawcę układów półprzewodnikowych albo modyfikując projekt PlayStation 5. "Na przykład moglibyśmy znaleźć drugie źródło albo zmienić projekt, który mógłby działać. Byliśmy elastyczni w fiskalnym roku 2021 i chcemy się dopasować do panującej obecnie sytuacji".

Z ostatnich doniesień wynika, że PlayStation 5 sprzedało się już w nakładzie ponad 7,8 mln egzemplarzy, przebijając dzięki temu zainteresowanie jakim cieszyło się PlayStation 4.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   10:06, 02.05.2021
No cóż, czyli generacja o 2 lata dłużej będzie trwała przez te braki.
Advertisement
 X