PlayStation 5 sprzedaje się lepiej niż PlayStation 4

Sony ma powody do świętowania. Nowa konsola Japończyków nadal sprzedaje się wyśmienicie. Ogólnie cały oddział odpowiedzialny za PlayStation notuje pozytywne wyniki.

@ 29.04.2021, 08:49
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, ps5

PlayStation 5 sprzedaje się lepiej niż PlayStation 4

PlayStation 5 radzi sobie póki co bardzo dobrze. Sony opublikowało swój najnowszy raport finansowy, a w dokumencie czytamy, że nowa konsola rozeszła się już w nakładzie przekraczającym 7,8 mln egzemplarzy. Do końca roku 2020 była mowa o 4,5 mln pudełek, a zatem od tej pory wartość ta się prawie podwoiła. Co warto podkreślić, zainteresowanie platformą jest większe, ale wciąż występują problemy z jej dostępnością.

Japończycy już wcześniej informowali, że PlayStation 5 jest najlepiej sprzedającą się konsolą w historii spółki. Trend ten nadal się utrzymuje i PS5 sprzedaje się lepiej niż PS4 w analogicznym okresie od jego premiery w 2013 roku. Jak tak dalej pójdzie, nowa platforma znajdzie więcej nabywców niż sprzęt poprzedniej generacji, który wciąż sprzedaje się wyśmienicie. Sony raportuje, że w ostatnim kwartale rozszedł się kolejny milion PS4-ek, a łączna liczba opchniętych pudełek to 115,9 mln.

Z raportu dowiadujemy się też, że w górę poszła liczba subskrybentów. Usługa posiada obecnie 47,6 mln zarejestrowanych użytkowników, czyli o 14,7 procent więcej. Wszystko to sprawia, że Game & Network Services Division (oddział poświęcony gamingowi) odpowiada za 25 miliardów dolarów przychodu, głównie dzięki PlayStation 5, które zadebiutowało pod koniec ubiegłego roku. Analityk Daniel Ahmad uważa, że sama sprzedaż sprzętu to 20% tej liczby. Sprzedaż cyfrowej zawartości to 21%, a dodatków to około 34%. Pudełkowe wersje gier to już tylko 5% kwoty, natomiast peryferia to 6% całości.

Wczoraj pisaliśmy o wynikach finansowych Microsoftu, jeśli macie ochotę się z nimi zapoznać.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   09:41, 29.04.2021
Ciekawe o ile lepsze byłyby wyniki gdyby nie pandemia i problemy z dostępnością. Pomimo tego chyba i tak mają powody do zadowolenia.
0 kudosguy_fawkes   @   12:10, 29.04.2021
Sprzedaje się wyśmienicie, bo scalperzy skupują co się da. Pytanie, ile z tych konsol faktycznie już pracuje w salonach graczy, a nie kisi się w magazynach Januszy biznesu.
0 kudosMicMus123456789   @   12:34, 29.04.2021
A to wszystko dzięki masowemu wykupowi wszystkiego co ląduje w sklepach. Ciekawe ile sztuk teraz zalega na portalach aukcyjnych.
0 kudosKeiko   @   18:28, 29.04.2021
Cytat: mrPack
Ciekawe o ile lepsze byłyby wyniki gdyby nie pandemia i problemy z dostępnością. Pomimo tego chyba i tak mają powody do zadowolenia.

A może właśnie wyniki są takie dobre, bo ludzie sobie wkręcili, że to dobro luksusowe znikające z półek od razu gdy się pojawia?
0 kudosmrPack   @   21:17, 29.04.2021
Co do skalperów to prawda, że też przyczynili się do wyniku. Raz za czas zerkam na serwisy aukcyjne, ale chyba konsole "z drugiej ręki" nie schodzą aż tak bardzo. Poza tym sklepy też naciągają klientów dorzucając gry i sztucznie zawyżają cenę oferując PS5 jedynie w zestawach. W każdym razie Sony i tak właściwie mało obchodzi czy konsolę kupił gracz, czy jakiś cwaniak Smutny
0 kudosLucas-AT   @   09:40, 30.04.2021
Cytat: mrPack
W każdym razie Sony i tak właściwie mało obchodzi czy konsolę kupił gracz, czy jakiś cwaniak Smutny

Raczej Sony zależy by konsole trafiały właśnie do rąk graczy. Jeśli konsole kiszą się w magazynach Januszy biznesu, to oznacza to mniejszą ilość sprzedanych gier i wykupionych abonamentów PS Plus - czyli głównego zarobku Sony. Sama konsola pewnie sprzedawana jest ze stratą, więc handlarze i ich armia botów mocno Sony nie na ręke.
1 kudosDirian   @   13:44, 30.04.2021
Mimo wszystko coraz łatwiej jest PS5 kupić. Co prawda nadal trzeba zapisać się w kolejce, ale np. w Euro RTV czekałem ostatnio 1.5 tygodnia od zapisania się na listę. Minusem jest to, że konsola - przynajmniej w Polsce - sprzedawana jest tylko w zestawie z grami (i to często mało ciekawymi), co sztucznie podbija cenę. Mi się na szczęście udało dorwać fajny zestaw z dodatkowym padem, Demon's Souls i nowym Spider-Manem. Co prawda całość wyszła 3.3k za wersję z napędem, więc można uznać, że kilka stówek przepłacone, no ale pada i tak potrzebowałem, a obie gry i tak bym kupił. W każdym razie nie jest już tak tragicznie, że trzeba czekać długimi tygodniami bo dostępność jest zerowa. Oby z kolejnymi miesiącami jeszcze bardziej się to normowało Puszcza oko
Dodaj Odpowiedź
Advertisement
 X